כניסה
70 שנה למדרשה

המדרשה בפייסבוק
הצטרפו לרשימת התפוצה של גלריית המדרשה - הירקון 19

מידע על העבודות

עשור לויקיליקס

עורך: יואב ליפשיץ

"הדבר המפתיע היחיד בגילויים של ויקיליקס הוא שאין בהם כל הפתעה. הרי גילינו בדיוק מה שציפינו לגלות, לא כן? השיבוש היחיד היה ברמת מראית העין: לא נוכל עוד להעמיד פנים שאיננו יודעים את מה שכולם יודעים שאנחנו יודעים." (סלבוי ז'יז'ק, נימוסים והליכות בעידן ויקיליקס)

תכנית הערב:
קבוצת המדיה ביטניק - משלוח למר אסאנג'
דר' עטרה פרנקל פארן - האידיאולוגיה של ויקיליקס והיחס התקשורתי אליה
ערן עציון - השפעתה ויקיליקס על הדיפלומטיה
יואב ליפשיץ - קריפטו-עיתונות בעידן פוסט-אמת
הערב יתחיל ב 19:00, נא להגיע בזמן

אתר ההדלפות ויקיליקס חגג השנה עשור לפעילותו. בעוד גורמי ממשל בארה"ב רואים במייסד האתר, ג'וליאן אסאנג' - טרוריסט, פעילי חופש ומידע והאקטיביסטים רואים בו צ'ה גווארה של העידן הדיגיטלי.

קשה לחלוק על ההשפעה של המו"ל הפורה ביותר בהיסטוריה - שפרסם בממוצע 3,000 מסמכים מסווגים או סודיים ביום - על הפוליטיקה ברחבי העולם ובעיקר על זו של ארה"ב: מחשיפת נהלים סודיים בכלא גוונטנמו וסרטון התקיפה האמריקאית בבגדד, דרך מאות אלפי המסמכים הדיפלומטיים, ועד למעורבות האתר במערכת הבחירות האחרונה.

אך נדמה שדווקא בתקופה האחרונה, בה האתר זוכה לעיסוק תקשורתי נרחב וכלי תקשורת רבים מסתמכים על המסמכים שפורסמו בו, האתר שזכה פרס אמנסטי אינטרנשיונל לתקשורת נמצא תחת ביקורת מוגברת מצד אלו שעמדו לצידו בעבר: גלן גרינוולד ונעמי קליין ביקרו את האתיקה של ויקיליקס בסוגית הפרטיות שהתעוררה עקב חשיפת מסמכי פודסטה (יושב ראש הקמפיין של קלינטון), ועיתונאים רבים מנסים להטיל דופי באמינות הפרסומים ממטה הבחירות של קלינטון בגלל שמקורם בהאקרים רוסים (לכאורה).

בערב הדיון, הראשון מבין סדרת ערבים שיעסקו בפוליטיקה של הטכנולוגיה בעשור השני של המאה ה-21, נציג מספר תשובות אפשריות לשאלה מהי ויקיליקס, וחלק מהאתגרים שויקיליקס הציבה בפני הפוליטיקה, הדיפלומטיה והעיתונות במשך העשור הראשון לקיומה.

פרטי האירוע
מארגן האירוע
גלריית המדרשה - הירקון 19
תאריך
07/12/2016
שעת האירוע
18:45
מקום האירוע
הירקון 19 תל אביב
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*