כניסה


הצטרפו לרשימת התפוצה של גלריית המדרשה - הירקון 19

 

 

תערוכת הבוגרים 2017

בתערוכה יציגו 31 בוגרות ובוגרים עבודות ופרויקטים אישיים במדיה דיגיטלית, בווידאו, בציור, בצילום, ובפיסול, המסכמים תקופת לימוד בת ארבע שנים.

התערוכה פורשת מנעד רחב של אופני עשייה ותפיסות אמנותיות ומציגה שפות, עמדות ומבעים מגוונים ביחס למעגלי המציאות המקיפים את הסטודנטים-אמנים הצעירים.
 
תערוכת הבוגרים של המדרשה - הפקולטה לאמנויות מסמנת את סיום פרק הלמידה הסדורה ותחילתה של התמודדות עצמאית בשדה האמנות. היא מביאה לשיא פומבי תהליך אינטנסיבי בן ארבע שנים בשני קטבים: העמקה, חיפוש, פיתוח וגילוי עצמיים, ובו בזמן מפגש, ביקורת, לימוד ושכלול שפה.
נדמה כי דווקא ברגע זה, של חשיפה והפניית מבט חיצוני אל תוך העשייה האישית - רגע שמרחפת מעליו סכנת האילוף, הכניעה למוסכמות ולתקינות - בחרו באומץ רבים מהמציגים להתקרב אצל עצמם.
כך, בולט בתערוכה העיסוק במרחב הביתי והמשפחתי. הסטודנטים פונים לגרעין הביוגרפי, גם לזה המורכב והמסוכסך, ופועלים מתוכו באמצעות שימוש במידות משתנות בכלים ובמניפולציות שהאמנות מאפשרת. לעתים, התוצאה נראית מרוחקת ומהודקת, ופעמים רבות, יש בעבודות יסוד נא. נראה כי רבים מהמציגים בחרו לצמצם את המרחק המלאכותי שבין העבודה המתמשכת בסטודיו לתחנה הרגעית של התערוכה. חלק ניכר מתערוכות היחיד המרכיבות את תערוכת הבוגרים מאפשר, אם כן, מבט למרחב העבודה ולתהליך העשייה: החומרים חשופים, אינוונטר הדימויים, החפצים מעוררי ההשפעה, שנאספו בדרך מוצג על השולחן, טיוטות ונסיונות אינם מוחבאים, ניתן להציץ במידות שונות של בהירות לקרביים של הבית, של התא המשפחתי.

המדרשה, כיום הפקולטה לאמנויות, המכללה האקדמית בית ברל, חגגה השנה את שנת ה-70 להיווסדה, בין היתר בתערוכה ״בית ספר לאמנות״ (דצמבר 2016) בביתן הלנה רובינשטיין, מוזיאון תל אביב לאמנות ובגליון מיוחד של כתב העת ״המדרשה״.
המדרשה, שהחלה כבית ספר קטן להכשרת מורים לציור, היא כבר עשרות שנים מוסד חשוב ומוביל בשדה התרבות, האמנות והחינוך בארץ.
המדרשה - פקולטה לאמנויות משלבת לימודים גבוהים באמנות ובקולנוע עם הכשרת אמנים - מורים בלימודי תואר ראשון (.B.Ed.F.A). כמו כן היא מציעה תכנית ייחודית לתואר שני בחינוך לאמנות (.M.Ed) ומסלול ללימודי המשך לאמנים פעילים.

במסגרת פעילותה, מקיימת המדרשה את "הירקון 19" בתל אביב - הכולל גלריה ומרכז תרבות וחינוך. כמו כן היא מוציאה לאור את כתב העת "המדרשה" המתפקד גם הוא כ"חלל תצוגה" ומשמש במה לחומר תיאורטי מהארץ ומהעולם ולדיון ביקורתי מעמיק בשאלות אמנותיות.
 
בצד השאיפה למצוינות, המדרשה, המשלבת בין אמנות ובין חינוך, היא מקום המקדש את הרגישות, הקשב והערבות, וכן את החופש התרבותי, הקושרים אנשים מרקעים ומגזרים שונים, שיש להם עניין משותף אמיתי ביצירה אמנותית. תערוכת הבוגרים 2017 משקפת את היומיום של המדרשה, המתאפיין בריבוי קולות ובפלורליזם.

אוצרים: ליהי חן וברק רביץ

פרטי האירוע
מארגן האירוע
תאריך
26/07/2017
09/08/2017
שעת האירוע
19:30
מקום האירוע
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט

סיורים מודרכים לקהל הרחב:
ביום שני 31.7  ב 18:00
ביום שני 7.8   ב-18:00

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*