כניסה

מכתבי אהבה לרות / רות פתיר

תערוכת יחיד בגלריית המדרשה - הירקון 19.
אוצר: בועז ארד ז"ל
אוצר מלווה: גבי קלזמר

​​​​​​​​

התערוכה "מכתבי אהבה לרות" של האמנית רות פתיר תתפרש על שתי קומות גלריית המדרשה - הירקון 19. זוהי תערוכה אמביציוזית ועשירה, ותערוכת היחיד הראשונה של פתיר מאז חזרתה ארצה, אחרי שסיימה את לימודי התואר השני באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. העבודות בתערוכה עוסקות בתאולוגיה מקומית וקושרות אותנו אל השיח הפוליטי הבינלאומי - הן מעלות שאלות על פוליטיקת זהויות, על מגדר וכוח ועל המדיה בזמנים טכנולוגיים אלו. 

העבודה המרכזית בתערוכה, "מכתבי אהבה לרות" מותחת את השם "רות" לקצהו הציבורי והפרטי וזאת דווקא בעזרת משה דיין אשר מופיע בעבודה כאווטאר עשוי טכנולוגיית תלת מימד. אותו אווטאר דיגיטלי של דיין מוקם לתחייה בעבודת הווידאו ומלוהק לתפקיד המאהב. זוהי אדפטציה מקורית למאות מכתבי האהבה האינטימיים שכתב דיין לאשתו הראשונה, רות דיין ואשר ראו אור רק לאחרונה. 

רות פתיר כ׳רות׳ בעצמה מזמינה את דיין להקריא את מכתביו אליה, ואת קולו היא מחליפה בקולות מאהבים לשעבר שלה. את דיין היא בונה בתוכנות ייעודיות למשחקי מחשב, ויוצקת בעזרתן תוכן חדש של דמות גבר ובונה עבורו אביזרים ייחודיים. היא מלבישה אותו שמלות מסכית, מהמותג המפורסם שהקימה רות דיין לאישה הציונית הצעירה ומקיפה אותו בעיזבון העתיקות שלו.

בקומת הכניסה של הגלריה מוצב פרויקט המלכד טקסטים נבחרים שנכתבו במיוחד על ידי חברותיה של פתיר ביניהן תמר הירשפלד, מיכל לויט, יוספה רז, שני פרינס ועוד. הכותבות מתארות חוויות מיניות הנודדות בין מחוזות הפנטזיה, הביוגרפיה, והסייבר. הטקסטים מופיעות לצד 'גיפים' של צלמיות נשים מאוסף העתיקות של משה דיין, לרובוטיות של ״בית חכם״ - אלקסה, סירי, והעוזרת של google home. רשמים אלה חוגגים מיניות משוחררת, גלויה ולא ממושמעת.  

התערוכה "מכתבי אהבה לרות" מלכדת נשים, צלמיות, איש צבא, ומספר מאהבים מן העבר במהלך חושני שכולו מעוצב על פי תשוקותיה של פתיר. 

רות פתיר היא אמנית ניו-מדיה, עבודות הווידאו והמיצב שלה הן שילוב של פנטזיה, קומדיה, ודוקומנטרי. סרטה האחרון "החולמים" זכה בפרס הראשון בתחרות לאמנות וידאו וקולנוע ניסיוני בפסטיבל הסרטים בירושלים לשנת 2017, והוצג גם בניו יורק ביום ההשבעה של הנשיא טראמפ בחלל האמנות דאנספייס שבניו יורק. עבודותיה הוצגו במוזיאון לאמנות מודרנית, מוזיאון פתח תקווה לאמנות, קולנוע אנתולוג׳י פילם, גלריה פלוקס פקטורי בניו יורק ועוד.

פתיחה: 21/04/2018
תאריך סיום: 24/05/2018
פרטי האירוע
מארגן האירוע
גלריית המדרשה - הירקון 19
תאריך
24/05/2018
שעת האירוע
19:30
מקום האירוע
הירקון 19, תל אביב
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*