כניסה

 

 

המדרשה - תערוכת בוגרים 2018

המדרשה - פקולטה לאמנויות, משיקה את תערוכת הסיום של בוגרי תואר ראשון באמנות.
אוצרים: אורלי סבר וברק רביץ.

אתר תערוכת הבוגרים
​​
המדרשה – פקולטה לאמנויות, גאה להציג את תערוכת הבוגרים לשנת 2018, במסגרתה מציגים הבוגרים פרויקטים אישיים בתחומי עשייה מגוונים, המסכמים תקופת לימוד בת ארבע שנים. התערוכה תתקיים בקמפוס המדרשה - פקולטה לאמנויות, שבמכללה האקדמית בית ברל. הכניסה חופשית.  

 
תערוכת הבוגרים היא אירוע שנתי עבור המוסד האקדמי ועולם האמנות ובו בזמן רגע שיא חד פעמי עבור הסטודנטים המסיימים. עבורם זו הזדמנות ראשונה לחשוף ולהיחשף בפני הקהל הרחב ובפני שדה האמנות הישראלי והקהילה המקצועית מחוץ לאקדמיה. עבור הקהילה, ביקור בתערוכה מאפשר הצצה אל סביבת האמנות והתרבות המתהווה, אל תחומי העיסוק הבוערים עכשיו ואל אלה, שילוו אותנו שנים הבאות.

 
תערוכה זו מהווה ציון של סיום פרק הלמידה הסדורה ותחילתה של התמודדות עצמאית בשדה האמנות; פסגה פומבית של תהליך אינטנסיבי בן ארבע שנים בשני קטבים: העמקה, חיפוש, פיתוח וגילוי עצמיים, ובו בזמן מפגש, ביקורת, לימוד ושכלול השפה. על כן, תערוכת הבוגרים היא למעשה יצור כלאיים ייחודי: תערוכת קבוצתית גדולה ובו בזמן מקבץ של תערוכות יחיד, בהן מוצגים עבודות ופרויקטים אישיים במדיה דיגיטלית, בווידאו, בציור, בצילום, בפרפורמנס ובפיסול.

מצב ביניים מעניין זה שבין האישי לקבוצתי מודגש השנה ברבות מן העבודות בעיסוקן, בגישות שונות ובאופנים שונים במעמד של היחיד מול הקבוצה ובזהות של הבודד בתוך קהילה. שיטוט בתערוכה הוא מסע בתוך מנעד רחב ומגוון של קבוצות, קהילות וזהויות:
נשים ערביות שהדחיקו את הרצון שלהן לעסוק באמנות, המספרות את סיפורן; קול שירתה של האשה המוסלמית הדתיה, שניצב במרכז הבמה בציור ובפרפורמנס; בנות משועממות, היוצאות בלילה לכבוש את רחובות לוד; צילומים תיאטרליים המתעדים את יושבי ובאי בית דתי בבני-ברק; משפחת דייגים מהכפר הפלסטיני טנטורה, שהפך לכפר הנופש בחוף דור; אסירות בכלא נווה תרצה; חבורת נערים בקיבוץ, המיוצגים באמצעות כלים ואובייקטים.

גם מצבים מופשטים של זהות היחיד מול קבוצה - על חוקיה, כוחה ומנהגיה - באים כאן לידי ביטוי. למשל ייצוגי כח מיתולוגיים ותנ״כיים, העוברים המרה חומרית לאסתטיקת חצר-גרוטאות; דמויי עמודי טוטם מפוסלים בעבודת יד מוקפדת, המדגישה את הייסוד החד-פעמי והביתי בהם; פנטסיות וגחמות אישיות, המוגשמות תוך ערעור או ניסוח מחדש של חוקי הטבע והסדר הטוב; פירוק ופריצה של הפורמט הדו-ממדי של הציור לכדי מיצב שניתן להלך בתוכו.

מספר מצבים אלה, המפגישים יחידים, קבוצות וקהילות, מוכפל במספר תערוכות היחיד המרכיבות את תערוכת הבוגרים. אם כך, הרי שהחשיפה בפני קהל המבקרים בתערוכה מעלה את מספר המפגשים בחזקה.

סיור בתוך מארג נקודות המפגש הזה, הוא שיטוט פעיל בין זירות שונות של טקסים בשלל מופעים ופרשנויות: צנועים או מונומנטליים, מלאים או מרוקנים, אישיים או קהילתיים, אינטימיים או רבי משתתפים, חילוניים או דתיים, של רוח או של חומר.
ריבוי הזירות משקף את סדר יומה של המדרשה. הפקולטה לאמנויות היא מקום המקדש את הרגישות, הקשב והערבות, וכן את החופש התרבותי, הקושרים אנשים מרקעים ומגזרים שונים, שיש להם עניין משותף אמיתי ביצירה אמנותית.

כתבה ב TimeOut​ מתאריך 4.7.18 אודות תערוכות הבוגרים​

שמואל גולדשטיין, בוגר המדרשה, מתארח בערוץ הספורט​

פרטי האירוע
מארגן האירוע
תאריך
08/08/2018
שעת האירוע
19:30
מקום האירוע
קמפוס המדרשה
עלות
הכניסה חופשית
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*