כניסה

GeekCon Art

ב 11-12/5, לסוף שבוע אחד, מגיעים אלינו למדרשה כ-50 מייקרים – גיקים, כדי לפעול איתנו – סטודנטים ומרצים לאמנות וקולנוע על פרוייקטים שנהגה ונבצע ביחד. הם יביאו איתם טכנולוגיה מתקדמת, יכולות תכנות ואנחנו נעלה שאלות חזותיות, טרנספורמציות מרחביות, ידע ושיח.

​​​
GeekCon הינה קהילה של גיקים יצירתיים, מייקרים, אנשי טכנולוגיה (מגיל 18 ועד גיל 60) שמשקיעים מזמנם בפיתוח רעיונות ופרויקטים, עם קבוצות שונות ומגוונות. הם עושים את זה רק לשם הפעולה, התשוקה והדמיון, ללא מטרות יישומיות ו/או רווח.
השנה זכינו שהם יגיעו אלינו למדרשה (והם זכו בנו).

הטכנולוגיות שהגיקונים מביאים איתם לאירוע: זרוע רובוטית, מדפסות תלת מימד, רחפנים, משקפי מציאות מדומה, ומיקרו בקרים/ Arduino ועוד. הסטודנטים מביאים יכולות אמנותיות, יכולות עשייה (ציור, פיסול, צילום ועוד), יכולת חשיבה ייחודית, ופרוייקטים כבסיס לחשיבה משותפת.

לראשונה במדרשה מדובר באירוע שבו אנו כולנו - מרצים, מנהלי סדנאות, בוגרים סטודנטים ואנשי טכנולוגיה, נעבוד על רעיונות לפרוייקטים ונבלה יחד עם אוכל, שתייה, כיף.
 
זו הזדמנות נדירה לנסות דברים חדשים ולאפשר להרחיב את תהליכי העבודה האישיים שלכם.
זו הזדמנות מסקרנת לעבוד בקבוצות ולחוות את המדרשה בשעות אחרות ובאופן שונה מהלימודים. Scond life – סוף שבוע במדרשה.

גיקון ארט מאפשר לחשוף את האמנים לטכנולוגיות אש לא זמינות בעבורם להתנסות ומשחק. להכיר דרכי חשיבה שונות הנוגעות לאמנות, לאובייקט, לתנועה, להנדסה. העבודה היא בקבוצות המורכבות מגיקים ואמנים הפועלים בשיתוף במחשבה על דרך ביצוע והרחבה של הפרוייקט. העבודה מיום שישי בבוקר ועד שבת בצהריים – פרץ אינטנסיבי של מחשבה ופעולה.
ביום שבת בשעה 14:00 הקהל מוזמן להגיע למדרשה לחשיפה ותצוגה של  הפרוייקטים שנוצרו במהלך סוף השבוע.

דוגמאות לפרוייקטים מוצעים:
ענבל כהן חמו - ענבל היא אמא לילד מתבגר טרנסג'נדר. בפרוייקט מוקרן בוידאו מונולוג של בנה  בו הוא פונה אל הצופה ומעיד על הווייתו. בזמן שהצופה נמצא מול הוידאו, פניו נסרקות על ידי סורק ממוחשב ומחליפות את פני הנער על המסך. כתוצאה מכך נוצר וידאו חדש בו הצופה מביט בוידאו ורואה מולו את עצמו כתמונת מראה, בדמות הנער, דובר את המונולוג בקולו.

הגר זאבי – הקמת מיצב אור בו נמצאים בחדר 80 קריסטלים שקופים השוברים ומפרקים כל אחד מהם קרן אור המוקרנת עליו, כך שיווצרו בחלל 80 פריזמות צבעוניות שיציפו את החדר.

לילך ליבמן – עבודה פיסולית המתפקדת כ"פרפטו מובילה", הנעה במעגל על צירה. למכונה שתי זרועות מגב, הראשונה מציפה את הרצפה במים. השניה אוספת ושואבת אותם ומאחוריהן זרוע עוקבת המזיזה על פי הנדרש שלט "זהירות רצפה רטובה".

ניצן יולזרי – הצבה בככר המדרשה. תותח המופעל בלחץ אויר ייבנה על ידי הקבוצה. הוא ינוע סביב מגדל המים על מסילה ויקיף אותו. התנועה היא אוטומטית. על פי תבנית הנקבעת מראש, ינוע התותח על המסילה ובכל פרק זמן מסויים יעצור ויירה צבע על עבר המגדל. 

פרוייקטים נוספים מוצעים: הקמה לחיים הפיסיים של הערבה המצליפה מתוך הארי פוטר, הקרנת וידאו מאפינג על חומת המדרשה, יצירת סיפורים וסרטים בעלי סדר פריימים לא לינארי, מנוע שוארמה מסתובב אשר מפזר דימויי אור בחלל, הדפסה של וריאציות mini figures פרועות ועוד.

ראיון שנערך עם אייל הרשקו שעומד בראש חברת גיקאון אודות האירוע ​​


פרטי האירוע
מארגן האירוע
תאריך
11/05/2018
12/05/2018
שעת האירוע
מיום שישי בבוקר ועד שבת בצהריים
מקום האירוע
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*