כניסה

תמר גטר - סאקרום, עָצֶה

אוצר: אבי לובין.
תערוכתה החדשה של תמר גטר בגלריית המדרשה – הירקון 19 כוללת ארבע עבודות חדשות בטכנולוגיות שונות של רישום ווידיאו: "ארנבת במנוסה", "חיירונה", "קנטאורמאכיה", ו"פחד וגבורה".

​​​​​​​ארבע העבודות עוסקות בגוף, בכוח ובאלימות. מבטן מושקע באנטומיה של גפיים ובסיפורים קצרצרים שעניינם הלשון הגראפית של תיאורי זוועות רצחניות.

התערוכה הנוכחית מהווה ניסיון של גטר לפרוע את גישתה ואת אופני עבודתה ב"הליוטרופיון" (הצבתה הגדולה מתחילת 2018 במוזיאון עין-חרוד), בין השאר בהתבטאות פוליטית ישירה, תגובה לחוק הלאום ולמתרחש בעזה. היא עושה זאת מתוך עיון במסד הפגאני המפליא במאמץ שלא לחשוב כבני אדם, אלא כחיות, או כחצי חיות, במטרה לשמור על מגע עם הבריאה, כלומר, עם האלוהות. ההפשטה הכבירה, הקדומה הזו, דורשת כוחות שמנוגדים מאוד למצבנו העכשווי כבני אדם השקועים בפגאניות מנוונת; אלילות 'דתית' או 'חילונית' ללא הבדל משמעותי. תיאורי התבוסה במלחמות, שוויון המנצחים והמנוצחים בפני עוצמת הכוח, וההבנה על מות האנושי בשעבוד למעגל העיוור האובדני שלו, חתומים בעיקרון התמוני-צורני הפגאני, במנח ה'חייתי', הטרום אלילי, שבו מתעניינת גטר בארבע העבודות החדשות.
 
​מאחורי תמר גטר תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד רבות מאוד ובהן גם הרטרוספקטיבה GO2, שערך לה מוזיאון תל אביב בשנת 2010. גטר עלתה לתודעת הציבור בסוף שנות ה-70 עם מחזור "תל חי" שהוצג במוזיאון ישראל, מחזור שבו נוצקו תווי ההיכר הבולטים של עבודתה אשר הרישום בכלל והרישום בגיר בפרט הוא המפורסם ביניהם. לאורך שנות עבודתה פיתחה ציור רישומי-סימוני אשר מנכיח פעולות חזרתיות שעניינן אומדנים, זכירה, מיקום, מרחק, שגיאה-סטיה-תיקון. גטר מרבה לעסוק במה שהיא מכנה 'מעצורי ציור' שעניינם המצאת כלים ו/או שימוש בטכניקות המכבידים פיזית על הפקתו ומציבים את הגוף ואת הגופניות כשאלה עיונית מרכזית שלו. ב-2014 פרסמה את ספרה 'רוגטקה' (הוצ' רסלינג), ובו שתי נובלות וסיפורים קצרים. הציורים, הסיפורים ועבודות הווידיאו של גטר מאירים את תפיסתה לגבי הסינגולריות של הגוף ביחס לעבודת אמנות ולקונטקסט תרבותי.

תמר גטר היא מרצה בכירה בבצלאל. עבודתה וכן כתיבתה הספרותית והמסאית מוצגים בהרחבה באתר שלה: tamargetter.com​

פרטי האירוע
מארגן האירוע
גלריית המדרשה
תאריך
08/12/2018
שעת האירוע
20:00
מקום האירוע
הירקון 19, תל אביב יפו
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*