כניסה

תערוכות חדשות בגלריית המדרשה - הירקון 19

יונאס מקאס | My Two Families, אפרת חכימי |  ציון, אוצר: אבי לובין.


יונאס מקאס | My Two Families
לרגל ציון שנה למותו של הקולנוען, האמן, הכותב והמשורר יונאס מקאס, שכונה לא פעם הסנדק של קולנוע האוונגרד, תקיים גלריית המדרשה תערוכה מקיפה מעבודותיו, שכוללת עבודות קולנוע, וידאו, תצלומים וספרים שיצר לאורך השנים.  

מקאס, שלא פעם הוגדר כמי שהמציא את פורמט היומן הקולנועי, תיעד לאורך השנים את עצמו, את משפחתו הביולוגית, את המשפחה המקצועית שלו ואת היוצרים שהקיפו אותו. לאורך השנים שיתף פעולה עם יוצרים ואנשים רבים מהסצינה התרבותית של ניו יורק, שאף מופיעים בסרטיו, כמו אנדי וורהול, ג'ון לנון, יוקו אונו, ניקו, אלן גינסברג, סלבדור דאלי, ג'קי קנדי ורבים אחרים.

התערוכה מציגה את אחד מסרטי היומנים המוקדמים של מקאס - Walden משנת 1969 – יומן בן שלוש שעות שמתעד את חיי היום-יום של מקאס, את סביבתו הקרובה, חבריו היוצרים, ותרבות הנגד של ניו יורק בשנות ה-60, כולל התיעוד היחיד הקיים מהופעתה הראשונה של להקת הוולווט אנדרגראונד.

בנוסף מוצגים בה כ-120 תצלומים, וכן "פרויקט 365" מ-2007, שבו מקאס יצר סרט קצר בכל אחד מימות השנה. התוצאה היא מיצב בן 12 ערוצים שכל אחד הוא למעשה חודש בחייו של מקאס.

התערוכה כוללת גם חדר קריאה וצפייה, שבו יוצג ארכיון של סרטים קצרים לצפייה אישית במספר מסכי מחשב, וכן מספר ספרים לעיון וקריאה, בהם שיחות שקיים עם במאי קולנוע, וכן יומנים דוגמת I Had Nowhere to Go ו- The New York Diariesשצפוי לצאת לאור במהלך ינואר 2020.

מקאס (1922 - 2019) הוא במאי קולנוע, אמן ומשורר, מקים שותף של קואופרטיב יוצרי הקולנוע, העורך הראשי של כתב העת Film Culture  ומבקר הקולנוע של עיתון ה- Village Voice בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת. עבודתו הוצגה, בין היתר, בביאנלה ה-51 בוונציה, בדוקומנטה 14 בקאסל ואתונה, ב-MoMa PS1, במרכז פומפידו, במוזיאון ההרמיטאז' ובגלריית סרפנטיין בלונדון.

אפרת חכימי |  ציון
תערוכתה של אפרת חכימי היא מעין יומן של תצלומים, סרטים, טקסטים ואובייקטים בעקבות שהות בפארק הלאומי "ציון" שבמדינה יוטה בארה"ב. על רקע הנוף המרהיב של הפארק – הקניון, המצוקים האדומים, אבן חול נאוואחו - חכימי מסיירת בפארק ופוגשת באנשים שפועלים בו ובהיסטוריה האנושית שלו שהחלה בהתיישבות של קבוצות שבטיות של ילידים בני המקום כבר לפני 8000 שנה ומאופיינת היום בהתיישבות מורמונית שהחלה באמצע המאה ה-19.

אפרת חכימי  (נ. 1982) היא בעלת תואר שני מביה״ס של המכון לאמנות של שיקגו (MFA, 2019), ובוגרת המדרשה לאמנות (2016) ואוניברסיטת בן גוריון (BSc, 2010). הציגה בין השאר במוזיאון נחום גוטמן וגלריה רוזנפלד בתל אביב ובמאנה קונטמפוררי בשיקגו, זוכת המענק הבינלאומי לצילום ע"ש כ“ץ (2018).


פרטי האירוע
מארגן האירוע
הפקולטה לאמנויות - המדרשה
תאריך
29/02/2020
שעת האירוע
20:00
מקום האירוע
גלריית המדרשה - הירקון 19, תל אביב
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*