כניסה

חלון לטיפול ומחקר | הרצאה - "אוטיזם - ככה זה כשיש שניים"

חלון הכרות: סמינר התוכנית לטיפול באמצעות אמנויות - המכללה האקדמית בית ברל

הרצאתן של:
אלחאן ג'יריס-אשקר - מטפלת בהבעה ויצירה MA, מרצה, מדריכה ומנחת קבוצות, פעילה חברתית, קליניקה פרטית בכפר יאסיף.
אלינור אלעזר - מטפלת בהבעה ויצירה MA בשילוב CBT, אלו"ט, משרד החינוך וקליניקה פרטית.
יעל כהן פריגל - מטפלת בהבעה ויצירה MA, קליניקה פרטית במשגב. 
יציגו את עבודתן: "אוטיזם - ככה זה כשיש שניים - חווית ההורות במשפחות בהן יותר מילד אחד על הספקטרום האוטיסטי" 
אשר נעשתה במסגרת סמינריון מחקרי הממוקד בטיפול בילדים, מתבגרים ומבוגרים בספקטרום האוטיסטי (ASD) באמצעות טיפול באמנות חזותית בהנחיית ד"ר שחר גינדי וד"ר נטע רם-ולסוב.
יום ג' 10/5/2022 בשעה 20:30.
הרצאה באורך 45 דקות ואחריה דיון עם הקהל. 

תקציר:
תוצג חווית ההורות למשפחות בהן יש יותר מילד אחד המאובחן על הרצף האוטיסטי, נושא שכמעט ולא נחקר לפני כן. אוכלוסיית המחקר כללה ארבעה עשר מרואיינים, הורים במשפחות עם שני ילדים מאובחנים (או יותר), בגילאי 35 עד 50 מאזורים שונים בארץ. ערכנו ראיונות חצי מובנים כאשר מטרתנו הייתה לבחון את חווית ההורות האישית שלהם עם כל אחד מילדיהם המיוחדים, את תחושותיהם מרגע האבחון לשני הילדים, את התהליכים הכרוכים בכך ואת ההחלטה להביא ילד נוסף בעקבות אבחון של ילד אחד במשפחה. בנוסף, בדקנו מה יחס הסביבה למשפחות אלו, מה הגורמים אשר תומכים בהם ומסייעים להם בהתמודדות היומיומית ובמקביל מה האתגרים והגורמים אשר מקשים עליהם בהתנהלות בחיי השגרה. 
מניתוח הראיונות עולה כי החוויה ההורית במשפחות אלו היא חוויה מורכבת ובלתי רגילה הדורשת משאבים פנימיים וחיצוניים רבים, חוויה המלווה במנעד רגשות הכוללים עצב, אבל, תסכול ולעיתים אף הקלה. היבט משמעותי של החוויה ההורית קשור בהבדלים שבין הילדים המאובחנים הבאים לידי ביטוי באופן שונה אצל כל אחד ואחד מהם, ולעיתים אף באופן סותר אשר יוצר קונפליקטים, דבר המצריך מההורים למידה, דריכות והיערכות שונה עבור כל ילד וילד.

פרטי האירוע
מארגן האירוע
הפקולטה לאמנויות - המדרשה
תאריך
10/05/2022
שעת האירוע
20:30
מקום האירוע
זום
עלות
ללא עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט
​הסמינר יהווה במה למרצים ולסטודנטים להציג את מחקריהם בתחום הטיפול באמצעות אמנויות. מטרת הסמינר לשמש לוח תהודה לחוקרים לגבי עבודותיהם.
לתוצרי מעבדת המחקר של המחלקה: "חומרי אמנות וחומרי נפש" והזדמנות לסטודנטים לצפות ולהבין בצורה טובה את תהליך המחקר האקדמי. 
זהו פורום למידה והעמקה חודשי הפתוח גם לכל מי שמסתקרן ומתעניין - ללא עלות. 
מטרתו להרחיב את הדעת, לפתח חשיבה ביקורתית, ואף להוות פורום היכרות בין סטודנטים למרצים, בין ותיקים לצעירים בתחום ובין סטודנטים לסטודנטים. כל מפגש יינתן על ידי מרצה או סטודנט/ית אחר/ת מהמחלקה.

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*