כניסה

שלוש תערוכות חדשות בגלריית המדרשה

פתיחה: יום שישי, 17 בספטמבר 2021 | נעילה: יום שישי, 12 בנובמבר 2021 |
אוצר: אבי לובין

תערוכתו של מאיר טאטי, "פרהוד: חלק 1 - פואד" היא החלק הראשון בטרילוגיית תערוכות של האמן, שעוסקת ב"פרהוד" - הפרעות שנערכו ביהודי בגדאד ביוני 1941. במרכזה ציור רצועה המורכב מסדה של ציורי קיר, שמבוססים על תמונות מתוך האלבום המשפחתי של טאטי, לצד תצלומים היסטוריים של הפרהוד וצילומי עיתונות של התנגשויות אלימות בין יהודים וערבים בישראל בשנה האחרונה. כמו בעבודות קודמות שלו, טאטי מעמת בין סוגים שונים של זיכרון – אישי, קולקטיבי, היסטורי – מציב על אותו מישור עדויות אישיות, סיפורים ומסמכים היסטוריים ומציע פרשנות מחודשת לסיפורים בעלי חשיבות היסטורית-חברתית-פוליטית. 

Landscape with a Peacock מיטל כץ מינרבו
יריעות בד גדולות תלויות מהתקרה במרכז המיצב שיצרה מיטל כץ-מינרבו לגלריית המדרשה - הירקון 19. הן יוצרות הפרדה בגלריה, כמו הפשטה של נוף בצביעה ידנית. חלקן התחתון של היריעות צבוע בחום וירוק (אדמה וצמחיה) וחלקן העליון בכחול ולבן (שמיים ועננים). כל יריעת בד מסתיימת בפריט לבוש (חולצות מכופתרות או כפתנים/גלביות בהדפסים של האמנית), באופן כזה שהרקע ופרטי הלבוש מתמזגים לכדי יחידה אחת. אלה מיועדים גם ללבישה על-ידי פרפורמרים שמסתובבים בחלל בחלק מימי התערוכה, נעים במטרה להיבלע ברקע, או להשתחרר ממנו. כץ-מינרבו פיזרה גם פרטי לבוש נוספים - סוויטשירטים, מסכות וכפתנים - בחלל. את חלקם יכולים המבקרים ללבוש, להפוך לחסרי צורה או ללבוש צורה חדשה, לשחק באפשרויות של מגדר וזהות וביחסים בין אדם, אובייקט ונוף. 

I-Be Area, קלאסיקת וידאו עכשווית של האמן האמריקאי ריאן טרקרטין, מאמני הוידאו המשפיעים שפועלים היום בעולם, היא הסרט הראשון שיצר האמן באורך מלא, בשנת 2007. טרקרטין יוצר מציאות חלופית, קווירית, אינטנסיבית וצבעונית מאוד, שבה אינטראקציות מבעבעות בין אווטרים, שמדברים מהר מאוד, בשפה מלאה סרקזם והומור שחור, וטוות עלילה לא קוהרנטית סביב דמותו של השיבוט I-BE II.


פרטי האירוע
מארגן האירוע
גלריית המדרשה - הירקון 19
תאריך
12/11/2021
שעת האירוע
10:00
מקום האירוע
הירקון 19, תל אביב
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*