כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > תוכניות לימודים > פקולטות > הפקולטה לאמנויות - המדרשה > חדשות ואירועים > אירועים > "העכשווי" - פרויקט שנתי של מסלול האוצרות בבית הספר לאמנות המדרשה

 

 

"העכשווי" - פרויקט שנתי של מסלול האוצרות בבית הספר לאמנות המדרשה

פרטי האירוע
מארגן האירוע
תאריך
10/11/2011
שעת האירוע
16:00
מקום האירוע
בית הספר לאמנות המדרשה
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט

"העכשווי" - פרויקט שנתי של מסלול האוצרות בבית הספר לאמנות המדרשה.
האוצרים במסלול האוצרות במדרשה לאמנות בית ברל, פותחים את שנת הלימודים האקדמית עם פרויקט "העכשווי" – ארבע תערוכות המנסות להציג פנים שונות של המושג "מהו עכשווי?" 

פתיחה חגיגית: יום חמישי, 10.11.2011, בשעה 16:00

התערוכה דורשים מרחב שאוצרות כרמית גלילי ואורלי רומן מוצגת בכל רחבי המדרשה. האוצרות הזמינו 20 אמנים ישראלים, בני דורות שונים, להציב עבודות שחוקרות את אופיו המיוחד של המקום – המדרשה כמרחב ציבורי, מקום בו מתגבשת דעת קהל בצורה רציונאלית. בנוסף העבודות המשתלבות בנוף המדרשה ובמתחמיה שואלות: מה קרה לאמנות במרחב הציבורי? מהו המרחב הציבורי בישראל כיום? כיצד, אם בכלל, יכולה האמנות להתערב בו או להשפיע עליו?

במסגרת התערוכה יתקיים ביום רביעי 16/11 בין השעות 16:00 - 14:00, שולחן עגול באודיטוריום המדרשה בנושא: המרחב הציבורי.
בשעה 16.30 יתקיים מיצג המחול "תָּחוּם" בביצוע "סדנא צעירה"- בית הספר למחול כוכב יאיר בהנהלת עידית רייכנר.

אמנים משתתפים: נלי אגסי, רימה ארסלנוב, חניתה בירנבאום, עומר גולן, שרון גלזברג, רלי דה פריס, שירי דורון, בן הגרי, רותי הלביץ-כהן, רענן חרל"פ, אביטל כנעני, יהודית לוין, יוחאי מטוס, שחר מרקוס, יהושע נוישטיין, אנג'לה קליין, אפרת קליפשטיין, פיליפ רנצר, מורן שוב, דינה שנהב.

  

כל הארועים יתקיימו בקמפוס המדרשה, בית ברל החל מ-10 לנובמבר בשעה 16:00 ועד 30 בנובמבר 2011.
שעות פתיחה במהלך השבוע בימים א' – ה' מ 11:00 עד 17:00.
---------------------------------------------------------------------

בגלריית האורחים שבמדרשה, מציגה אורית סגל את תערוכת "נשמע ונעשה": התערוכה צמחה על רקע הרצון של האוצרת לאצור רעיון בתערוכה קבוצתית . סגל פנתה לשישה יוצרים ואנשי רוח וביקשה מהם כשאלה מנחה ל"חלום" בקול רם את הפרויקט שהיו רוצים לממש במצב בו אין בפניהם מגבלות כל שהן. את מחשבות המשתתפים היא הקליטה ותשמיע בגלריה. התערוכה מבקשת לבחון יחסים שבין רעיון לדימוי, מעלה על הפרק את האפשרות לסחור בין רעיונות ובוחנת את היום בו מחשבות יהיו משודרות בפרהסיה מכוח מה שמכונה חוש שישי.

משתתפים: מוריס קנדיוטי – במאי סרטים , גלעד מלצר- מרצה ואוצר אומנות, האמנים יובל כספי ומיכל נאמן , וויואן וטין שטרית – יו"ר החברה הפסיכואנליטית בישראל והרב יצחק גינזבורג.

 
---------------------------------------------------------------------

בגלריית הביקורות יציגו האוצרות אפרת לאופר ודניאל סולומון את התערוכה "טבעי \ לא טבעי" – תערוכה החוקרת את הקשר ההולך ומסתבך בין הטבע והעולם הטבעי, לבין העולם הסינטטי, הפלסטי והמפוברק שמאיים להחליפו. כמו כן, בוחנת התערוכה את היחסים הדואליים שבני אדם מקיימים עם הטבע בשנים האחרונות. כשבצד אחד נמצא המגע הישיר של בני האדם עם הטבע ובצד השני מתגברת תופעת התחליפים למוצרים טבעיים בהם משתמש האדם. העבודות המוצגות עוסקות בגישות של האומנים לדיסוננס במפגש טעון זה, במגוון טכניקות, סגנונות ומדיה. 
האוצרות מציגות עבודות וידיאו של 3 אמנים מחו"ל, ועוד 6 אמנים ישראלים: תום פניני, מל כספי , אלי גור אריה, הלל רומן, יעל ברונר ושפי בלר.

---------------------------------------------------------------------

בגלריית הצילום במדרשה אוצרת ניצן שחר את התערוכה Conterrorary Art ובה היא בודקת את האופן שבו אמנים עכשוויים עושים שימוש בפרקטיקות עבודה "טרוריסטיות" בתהליכים, או בתוצרים שלהם. כיצד מגיבה האמנות למפנה התודעתי העצום שהביא עמו הטרור המתגבר? והאם טרור יכול להיות אסתטי?
האמנים המציגים: אלונה רודה וידיאו (תיעוד עבודה). מאיה כהן לוי, צילומים מקולפים.דוד גינתון, ספרי אמנות ירויים ברובה M16. יוסי ואיתמר (יוסי עטיה ואיתמר רוז), עבודת וידיאו.

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*