כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > תוכניות לימודים > פקולטות > הפקולטה לאמנויות - המדרשה > חדשות ואירועים > אירועים > תשע"ה > פברואר 2015 > מפגשים על מדע ואמנות, עורך הסדרה: אבי לובין. הרצאה ראשונה - מעין שלף וערן הדס, 9/2

מפגשים על מדע ואמנות, עורך הסדרה: אבי לובין. הרצאה ראשונה - מעין שלף וערן הדס, 9/2

במאי 2014 אצר אבי לובין תערוכה ב-apexart בניו יורק תחת הכותרת The Hidden Passengers (הנוסעים הסמויים). התערוכה שבדקה את העיסוק של אמנים במדע, דרך מונחים כמו ניסוי מדעי, משלחות ומסעות, מעבדה וטקסונומיה, כללה עבודות של פייר וויג (Pierre Huyghe), מארק דיון (Mark Dion), גידו ואן-דר ורפה (Guido van der Werve), רוקסי פיין (Roxy Paine), תומר ספיר, ג'ני מישל (Jenny Michel) ומיכאל הופפל (Michael Hoepfel).
סדרת המפגשים הנוכחית בירקון 19 היא המשך של העיסוק שהחל בתערוכה האמורה. בכל מפגש יתארח אמן ישראלי אחד (או שניים שמשתפים פעולה ביניהם). כל אמן יציג כמה מעבודותיו שקשורות ליחסים בין מדע לאמנות וידבר בין היתר על הפרקטיקה שלו. דרך שיחות אלה יבדקו המפגשים תפיסות שונות של היחסים בין אמנות למדע.
פרטי האירוע
מארגן האירוע
גלריית המדרשה - הירקון 19
תאריך
09/02/2015
שעת האירוע
20:00
מקום האירוע
הירקון 19, תל אביב
עלות
הכניסה ללא תשלום
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט

 

מפגש מספר 1: מעין שלף וערן הדס
מעין שלף וערן הדס יציגו פרויקט משותף שיצרו ביחד עם גל אשל: פרנקי הרובוטית הדוקומנטרית. לאחר מכן ישוחחו על פרויקטים אחרים נפרדים שלהם שקשורים ביחסים בין מדע ואמנות, בהם התערוכה "חיים אחרים" שאצרה שלף במוזיאון המדע בירושלים, ופרויקט Mind Your Poem שהדס הוא בין יוצריו.

פרנקי היא רובוטית שמראיינת אנשים ומנסה להבין מה זה אומר להיות אנושי. היא מורכבת מחמישה מנועים, שני בקרים, שתי מצלמות שמשמשות כעיניים, אף שמורכב מטלפון סלולרי ומסך טלוויזיה בתפקיד פה. האלגוריתם של פרנקי מאפשר לה לשוחח עם המרואיינים, להבין חלקים מהשיחה ובהתאם לכך לנסח את השאלות העוקבות. עיניה, שתי מצלמות מעקב, מצלמות את המרואיינים, והסרטונים עולים לרשת ויוצרים ארכיון של המחקר.

מעין שלף היא אוצרת עצמאית והיועצת האמנותית של סדנאות האמנים בירושלים. עד לאחרונה היתה האוצרת במרכז לאמנות עכשווית (CCA). היא אצרה פרויקטים בחללים שונים ובמרחב הציבורי, ביניהם במוזיאון המטרופוליטן לצילום, אביסו, טוקיו, וב- ISCP ניו יורק, שם זכתה בפרס האוצר. היא השתתפה בתוכנית משכן האמן של ארטפורט בתל אביב, ובשנים האחרונות מלמדת אוצרות ואמנות חברתית בסמינר הקיבוצים, בביה"ס לקולנוע ולטלוויזיה סם שפיגל בירושלים, במכללת ספיר ועוד. היא מתעניינת בעיקר בחקירת נושאים חברתיים ופוליטיים דרך פרקטיקות השתתפותיות.

ערן הדס הוא תכניתן, משורר ואמן רשת. מחברם של שישה ספרים, שניים מהם מתוכנתים. עוסק בחיבור בין שירה לבין טכנולוגיה, כותב מחוללי שירה ובוטפטנים (chat-bots) אמנותיים. יוצר דמות משוררת האינטרנט הבדיונית צאלה כץ, חבר בהרכב 'בנות טיורינג', חבר קבוצת 'גרילה תרבות' ומארגן הפגנת המשוררים נגד חוק המאגר הביומטרי.
http://eranhadas.com

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*