כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > תוכניות לימודים > פקולטות > הפקולטה לאמנויות - המדרשה > חדשות ואירועים > אירועים > תשע"ה > ינואר 2015 > קולנוע בגלריית המדרשה - הירקון 19, מפגש ראשון: אלפרד היצ'קוק, 1/1

קולנוע בגלריית המדרשה - הירקון 19, מפגש ראשון: אלפרד היצ'קוק, 1/1

מועדון הסרט הקצר. עונה ראשונה: הבמאים הגדולים.
מפגש ראשון: אלפרד היצ'קוק.

תכנית של מפגש אחד לחודש, המציגה את הסרטים הקצרים הבולטים של במאים גדולים שפעלו בעבר ופועלים גם היום. לצד הקרנת הסרטים הנדירים יתקיים גם דיון עם איש קולנוע מומחה על נושאים שונים סביב הקולנוע הקצר בכלל והסגנון האמנותי של הבמאים והסרטים בפרט.

פרטי האירוע
מארגן האירוע
המחלקה לקולנוע
תאריך
01/01/2015
שעת האירוע
20:00
מקום האירוע
הירקון 19, תל אביב
עלות
הכניסה ללא תשלום
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט
אתר אינטרנט

שתי יצירות קצרות של אמן המתח. היצ'קוק ביים את הסרטים האלה לטלוויזיה במסגרת התכנית "אלפרד היצ'קוק מציג, שהחלה את השידורים בשנת 1955. ההתנסות בפורמט הקצר, המהיר והזול יחסית הוא שהביא אותו לאחר כמה שנים לאמץ את הרעיונות האסתטיים הללו כשעשה את יצירתו המפורסמת ביותר: "פסיכו". האם הסרטים הקצרים האלה שנעשו לטלוויזיה יכולים להיחשב כחלק מן הפורמט של הקולנוע הקצר? או שמא אמורים להישאר מחוץ להיסטוריה שלו? מהו הגבול? מה נחשב לסרט קצר ומה לא? ועוד: האם יש קשר בין הסרטים הארוכים של היצ'קוק לבין סרטיו הקצרים? האם הסרט הקצר משמש לו תשתית לאקספרימנטים קולנועיים או הוא ממשיך ומפתח את הסגנון והנושאים מהסרטים הארוכים? האם מגיע לסרטים הקצרים האלה לקבל הכרה וחשיבות בדומה לסרטיו הארוכים? האם הם טובים כמו סרטיו הארוכים?

התכנית
הקדמה קצרה על היצ'קוק וסרטיו הקצרים מאת ד"ר פבלו אוטין

הקרנת הסרט
THE CASE OF MR PELHAM,
22 דק'
טום אוול הוא מר פלהם, אך האם יש מישהו נוסף שמסתובב בעיר ומעמיד פנים שהוא מר פלהם או שמא הוא סובל מפיצול אישיות? מותחן פסיכולוגי קצר והיצ'קוקי להפליא.
דיון: ההקשרים האסתטיים בין סרטיו הקצרים וסרטיו הארוכים של היצ'קוק

הקרנת הסרט
BREAKDOWN,
22 דק'
ג'וזף קוטן כאיש שתאונת דרכים מותירה אותו משותק לחלוטין. כשמגיעה עזרה אנשים חושבים שהוא מת, והוא מנסה לתקשר בכל דרך אפשרית עם הסביבה כדי שיבינו שהוא עודו בחיים.
דיון: האם סרטי הטלוויזיה של היצ'קוק יכולים להיחשב ל"קולנוע קצר"? מהם גבולות ההגדרה?

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*