כניסה

תערוכה HeLa - תצורות של קיום אנושי, 15/5

פרטי האירוע
מארגן האירוע
הפקולטה לאמנויות - המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל
תאריך
15/05/2014
שעת האירוע
מקום האירוע
הירקון 19, תל אביב
עלות
מידע נוסף
טלפון
דואר אלקטרוני
אתר אינטרנט
 
אתר אינטרנט


HeLa היא תערוכה קבוצתית אשר בוחנת את השינוי העובר על האדם בעידן הנוכחי. בבסיס התערוכה עומדות שאלות ביחס לקיום הגופני ולטכנולוגיה, להבחנות בין הרוחני לגשמי ולהשלכות המוסריות של טכנולוגיה עכשווית.

התערוכה, באוצרותם של דניאל לנדאו ואודי אדלמן, תציג עבודות אמנות לצד פרויקטים מתחום המדע והתעשייה. האוצרים בחרו במקרה השנוי במחלוקת של הנריאטה לאקס כנקודת מוצא לדיון בשאלות האתיות העולות מהמפגש בין טכנולוגיה וביולוגיה. מדובר במקרה רפואי שבו תאים מגופה של אשה ממוצא אפרו- אמריקאי נלקחו ללא רשותה לשימוש במעבדות ביו-טכנולוגיות לאחר מותה ב- 1951. לראשונה בהיסטוריה תאים המשיכו לגדול במבחנה ובמהרה החלו לשמש כבסיס למחקר מסחרי בתעשיית התרופות, קוסמטיקה והצבא ובתוך כך גרפו רווחים אדירים.

ה- Post Human היא הדמות המרכזית העומדת מול שאלות ייסוד אלו. דמותו מתפתחת משני כיוונים נפרדים ושונים.
מחד כביקורת תיאורטית על ההומניזם הרואה את האדם כשולט ועליון לטבע ומאידךכדמותו של האדם אשר השינויים הטכנולוגים יביאו לשינוי מהותי בעצם קיומו, עד כדי ויתור מוחלט על הגוף הגשמי. העבודות בתערוכה הולכות יד ביד עם ה-Post Human ובוחנות את הגוף המשתנה ואת רוח הרפאים הרודפות אותו, את הכלכלה המקיפה את השינויים הטכנולוגיים, ואת השינוי במעמד האדם בכלל זה.

אוצרי התערוכה הזמינו אמנים ומדענים מובילים מהארץ ומהעולם להשתתף בתהליך של מספר חודשים בו נפגשו עם מומחים מתחום המשפט, הפילוסופיה, הטכנולוגיה והתעשייה וקיימו שיח על שלל המורכבויות במפגש בין טכנולוגיה וביולוגיה.

תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*