כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > תכניות לימודים > פקולטות > אמנויות - המדרשה > חדשות ואירועים > הסרטים 'רגילה' ו'זנב' הם הזוכים הגדולים בתחרות הישראלית של פסטיבל הסטודנטים

 

 

פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
<div></div>
טלפון
דואר אלקטרוני

הסרטים 'רגילה' ו'זנב' הם הזוכים הגדולים בתחרות הישראלית של פסטיבל הסטודנטים

הכתבה פורסמה ב 14/6/10.

 

 

 

 

 

במוצ"ש האחרון ננעל הפסטיבל הבינ"ל ה-13 לסרטי סטודנטים של תל אביב. בתחרות הישראלית בפסטיבל השתתפו השנה 31 סרטים מ-15 בתי ספר גבוהים לקולנוע מכל הארץ. את המחלקה לקולנוע של ביה"ס לאמנות – המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל, ייצגו הסרטים "רגילה" בבימויו של אסף סבן ו"זנב" בבימויה של רוני קידר.

 

הסרט "רגילה" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות. מדובר בסרט הגמר של סבן, וזו פעם שלישית ברציפות שסרט קצר בבימויו נבחר להשתתף בפסטיבל הסטודנטים של תל אביב. הסרט "רגילה" השתתף עד כה בתחרויות הסרטים הנחשבות של פסטיבל הקולנוע בירושלים, פסטיבל סן סבסטיאן בספרד, פסטיבל מונפלייה לקולנוע ים-תיכוני בצרפת, פסטיבל אקסגראונד בגרמניה, פסטיבל סרטי הסטודנטים ע"ש הנרי לנגלואה בצרפת, פסטיבל הקולנוע הבינ"ל של דרזדן בגרמניה ועוד. הסרט נבחר לתחרות הרשמית בפסטיבל החשוב ביותר בעולם לצילום קולנועי– Plus Camerimage בפולין – שם הוקרן הסרט בעותק 35 מ"מ. בספטמבר האחרון זכה בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע הבינ"ל של מילאנו באיטליה. בנוסף השתתף הסרט ברטרוספקטיבות לקולנוע ישראלי עכשווי ברומא, פריז, מרסיי וליון.
הסרט בהשתתפותם של דניאל ברוק, דנה קיילה, עירית גדרון ודליק ווליניץ עוסק בחייל שיוצא הביתה לחופשה מהצבא, פוגש את משפחתו ואת החברה, אבל משהו משתבש.
אסף סבן זכה בשנה האחרונה במלגת פיתוח לתסריט לסרט באורך מלא מטעם קרן הקולנוע. בימים אלה הוא עוסק בכתיבת התסריט ובהכנה לקראת פיצ'ר ראשון בבימויו.
 
רוני קידר, בימאית הסרט "זנב", זכתה בפסטיבל בפרס היוצרת המבטיחה ביותר. בנימוקי השופטים צוין כי מדובר בסרט בעל מבע קולנועי מקורי ועשיר בצורה יוצאת דופן במיוחד. הסרט בכיכובם של מאיה מרון ואוהד קנולר מספר את סיפורה של חיה, טלפנית בולימית בקו שיחות ארוטיות, שסובלת מדיכאון קליני ומסתגרת בביתה בגלל זנב הסוס שאיתו נולדה. הסרט התקבל עד כה לתחרויות הסרטים הבינ"ל של פסטיבל הקולנוע במילאנו, פסטיבל הסרטים הקצרים של ניו-יורק, פסטיבל הקולנוע העצמאי של וורוצלב בפולין, והשתתף בפנורמה לקולנוע ישראלי עכשווי בפריז. רוני הספיקה לזכות עם הסרט "זנב" גם בציון לשבח בפסטיבל up-and-coming לקולנוע צעיר בהנובר גרמניה. במסגרת הזכייה בפסטיבל הגרמני קיבלה רוני מלגת פיתוח של חברת ההפקה הדנית Zentropa (חברת ההפקה של לארס פון טרייר).
במהלך השנה האחרונה ביימה רוני את סרטה העלילתי הראשון באורך מלא "ג'ו ובל". הסרט עתיד לצאת להקרנה בחודשים הקרובים.
 
במהלך השבוע של הפסטיבל בלטו שני הסרטים לאורך התחרות. צופים, אורחים ומשתתפים הרבו לשוחח על הסרטים ולציינם כבעלי מבע קולנועי עז, מקורי ושונה. מדובר בשני סרטים המייצגים נאמנה את אופי יבול המחלקה לקולנוע של השנים האחרונות. ההישג של שני הסרטים בפסטיבל הסטודנטים הנו הכרה בייחוד ובשוני של המחלקה לקולנוע בנוף בתי הספר לקולנוע בישראל.
ברכות ליוצרים על הזכייה!

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.