כניסה

זה יכול לקרות בכל משפחה

גב פשטי עם הסטודנטיות מירי שירי ומזל גטהסטודנטים מהמסלול לקידום נוער השתתפו בהרצאת קיץ להורים ולבני נוער, שהתמקדה בנושא התמכרות לסמים והצטרפות לכתות, ועסקה בהתמודדות עם שעמום, חוסר מעש וחוסר במסגרות, הגוררים לא פעם התנהגויות שליליות. ההרצאה הייתה חלק משיתוף פעולה בין המכללה האקדמית בית ברל ועיריית כפר סבא – המחלקה לקידום נוער, הפוך על הפוך והרשות העירונית למלחמה בסמים, ששמה לה ליעד לעורר מודעות בקהילה לתרבות השתייה בקרב בני נוער וצעירים.
בפאנל השתתפו אנבלה שקד - ראש בית הספר לפסיכותרפיה במכון אדלר, ושני חן כהן, מנהלת הרשות העירונית למאבק בסמים ואלכוהול. כהן ציינה כי "מספר גדול של בני נוער, נורמטיבים ברובם, צורכים סמים ואלכוהול על בסיס קבוע, בעיקר בסופי שבוע ובחופש הגדול, מה שמוביל פעמים רבות לתוצאות הרסניות".
עוד השתתפו בפאנל גב פשטי (הישרדות), מכור נקי מסמים, ואלה גולן, מנשותיו של גואל רצון. גב סיפר בפתיחות על ההתמכרות לסמים והמקומות הנמוכים שאליהם הגיע בעקבותיה. הוא הדגיש כי המצב שאליו נקלע יכול לקרות לכל נער באשר הוא, וחשוב שההורים ישימו לב לילדיהם בכל גיל ולא יוותרו בקלות על התקשורת עמם.
משתתפת נוספת בפאנל הייתה אלה גולן, אם חד-הורית לחמישה ילדים שחולצה בשנת 2010 מהכת של גואל רצון בעזרת שירותי הרווחה והמשטרה. אלה שיחזרה את תהליך היסחפותה לכת בגיל 17, וסיפרה על השבי הפסיכולוגי שבו הייתה נתונה, על שטיפת המוח המסוכנת, על הוויתור העצמי למען מנהיג הכת, עד להתפכחות הכואבת והחזרה למציאות.
"תופעות של התמכרויות והצטרפות לכתות עלולות לקרות בכל משפחה", ציינה מירי שירי, סטודנטית במסלול לקידום נוער שהשתתפה במפגש. "כעובדת קידום נוער לעתיד ברור לי היום, יותר מתמיד, כמה חשוב להגביר את המודעות בקרב הורים, אנשי חינוך ומטפלים, לתופעות המסוכנות של התמכרויות והצטרפות לכתות בכל שכבות האוכלוסייה, כדי למנוע ולמגר אותן".

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*