כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > תוכניות לימודים > פקולטות > הפקולטה לחינוך > כתבות > כישורים וקישורים אל עולם העבודה במסלול לקידום נוער

כישורים וקישורים אל עולם העבודה במסלול לקידום נוער

15 סטודנטים בשנה ד' במסלול לקידום נוער הוסמכו לאחרונה כמנחים של תכנית רשתות - תכנית תעסוקה לנוער בסיכון ונוער מנותק שמטרתה להקנות כישורים וקישורים אל עולם העבודה של המאה ה-21. תכנית רשתות שפותחה על ידי צוות הכולל נציגי אקדמיה, נציגי חברת המתנ"סים ואנשי ג'וינט אשלים, נועדה לפתח את מודעותם של בני הנוער לזכויותיהם בעולם העבודה ולמנוע את השתלבותם במשרות פוגעניות.  

משתלבים בעולם העבודה

במהלך ההכשרה שהתקיימה במכללה הכירו הסטודנטים מקרוב את עולם העבודה בישראל דרך הרצאתה של ד"ר אורלי בנימין מאוניברסיטת בר אילן. הם למדו על ההיסטוריה של ארגוני העובדים, קיבלו תמונה של עולם התעסוקה הישראלי והתמורות שחלו בו בשלושים השנים האחרונות, למדו מהן משרות טובות לעומת משרות רעות, שמעו על דימויים וסטיגמות של מקצועות שונים, וקיבלו כלים שבעזרתם יוכלו ללמד בני נוער כיצד להתנהל בעולם העבודה: איך לחפש עבודה בצורה יעילה, איך להתכונן לראיון עבודה, זכויות וחובות של נוער עובד, שכר מינימום, ניהול זמן, ביטוח לאומי, התנהלות מול מעסיק ונושאים נוספים.

סיבה טובה לקום בבוקר

"מקום עבודה מסודר הוא מרכיב מרכזי וחשוב בחייהם של בני נוער בסיכון ונוער מנותק", מסביר עדי צידון, סטודנט שנה ד' במסלול לקידום נוער, שהשתתף בהכשרה. "הוא מספק מטרה בחיים, סיבה לקום בבוקר וכמובן את האפשרות להרוויח כסף בצורה לגיטימית". עדי מוסיף ואומר כי "חשיבותה של תכנית רשתות היא בחשיפתם של בני הנוער לממסד, לבנקים, לרשויות השונות, וכמו כן היא מרגילה אותם להתנהלות נורמטיבית".
בסיום ההכשרה קיבלו המשתתפים ערכה הכוללת את מערך כל המפגשים ותעודה המאפשרת להם להפעיל את התכנית כבר במהלך ההכשרה המעשית השנה. 

 

 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*