כניסה

סטודנטים בקהילת כפר סבא

סטודנטים הלומדים במכללה האקדמית בית ברל בחרו להתגורר בשכונות המזרחיות בעיר כפר סבא ולהעניק סיוע לתושבי השכונות באמצעות תכנית ייחודית המשלבת חינוך בלתי פורמלי ופעילות קהילתית. פרויקט "קהילת כפר סבא" הוא יוזמה של הסטודנטים המלווה על ידי המכללה בשיתוף עם עיריית כפר סבא.

 

במסגרת הפרויקט לקחו שבעה סטודנטים במכללה תחת חסותם כ-30 תלמידים בגילאי בית הספר היסודי וחטיבת הביניים. כל סטודנט "מאמץ" שלושה עד ארבעה תלמידים הזקוקים לסיוע לימודי וחברתי מחוץ לשעות בית הספר. הסטודנטים שמביאים איתם לפרויקט כלים רבים שהם רוכשים במסגרת לימודי החינוך במכללה, נפגשים עם ילדי השכונה, משוחחים איתם, מארחים אותם בבתיהם שבשכונה, מלמדים אותם כיצד לתקשר זה עם זה טוב יותר ולפתור בעיות בנושאים שונים ומגוונים.  

 

לדברי תמר ברגר-יעקב, רכזת הפרויקט, "ייחודיות הפרויקט היא שהפעילות מתקיימת בביתו של הסטודנט, וכך הוא מקרב לעולמו את התלמיד, שמגיע לסביבה ניטרלית ומקבלת". עדי צידון, סטודנט לקידום נוער במכללה ומדריך בפרויקט מסכים כי "המגורים והעבודה בשכונה מאפשרים לו להשפיע על חניכיו באופן ישיר וחזק יותר". גם רחל ארבל, סטודנטים לספרות ומתמטיקה במכללה, מציינת כי "המסגרת הבלתי-פורמלית של פעילותה עם החניכים בביתה מאפשרת לה להוציא מהילדים צדדים באישיותם שלא באים לידי ביטוי בבית הספר".

  

הפעילות בשכונה מאפשרת לסטודנטים לקיים קשר פעיל עם בית הספר, המרכז הקהילתי, ועם סביבתם הטבעית של הילדים. גם ההורים משתפים פעולה ברצון, וחלקם מציינים כי העובדה שהמדריכים מתגוררים בשכונה מגבירה את תחושת השייכות שלהם לפרויקט ופועלת לטובת הילדים.

בחג החנוכה התקיים אירוע משותף של החונכים עם הילדים וההורים גם יחד, שהוכתר בהצלחה. כעת מקווים ההורים שהפעילות תימשך גם אל תוך החופש הגדול.

 

דנית שלום, סטודנטים במסלול גננת-מורה במכללה מציינת כי "היתרון הגדול של הפרויקט הוא בכך שהוא מספק לסטודנטים מסגרת תומכת, הן בעזרה מקצועית והן בגיבוש המדריכים כקבוצה".  

הסטודנטים הפעילים בפרויקט מקבלים מלגה שנתית בתמורה לפעילות של ארבע שעות שבועיות עם החניכים, ושעתיים נוספות המוקדשות לכלל הקהילה או לרכישת כלים חינוכיים.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*