כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > תוכניות לימודים > פקולטות > הפקולטה לחינוך > כתבות > פרויקטים וקהילה > העצמה בשקל במסגרת הפרויקט "סטודנטים בונים קהילה"

העצמה בשקל במסגרת הפרויקט "סטודנטים בונים קהילה"

מאות תושבים, ילדים ומבוגרים השתתפו ב"יריד בשקל" שהתקיים בשכונת קפלן בכפר סבא ונהנו  מהפעלות שונות כמו הרקדת סלסה, די ג'יי ומתחם מתנפחים. עוד היו ביריד דוכנים שהציעו למכירה מגוון מוצרים, שנתרמו במיוחד עבור הארוע, והכל בשקל אחד.

ארגנו את היריד סטודנטים מהמכללה האקדמית בית ברל המתנדבים בתכנית הייחודית "סטודנטים בונים קהילה" במסגרתה הם גרים בשכונה והמטרה היא ליצור קהילה ומודל של אנשים שמצליחים ומגיעים לאקדמיה. עוד שותפים בתכנית ארגון עזרה, זינוק לדרך חדשה, החברה הסוכנותית ועיריית כפר סבא.

בתכנית  נוטלים חלק תשעה סטודנטים, תלמידים במכללה האקדמית בית ברל, החונכים ילדים מהשכונה בשעות אחר הצהריים. הילדים מגיעים לבית הסטודנט פעמיים בשבוע ומקבלים עזרה בשיעורי הבית וגם בפן החברתי.

סטודנטית יוצאת דופן שמשתתפת בתכנית היא ליטל אליאסזדה שלומדת לתואר ראשון בבית הספר לחברה וממשל במכללה. ליטל גדלה בשכונה וגרה בבית הוריה גם היום. "אני מכירה את האווירה בשכונה. כשהייתי  צעירה לא היה פה אפילו פרויקט פר"ח. אני מתנדבת 4 שעות שבועיות עם ילדים מכיתות ה-ו מבית ספר רמז, ומבחינתי העשייה מתבטאת בגיבוש ועזרה בשיעורי הבית. המטרה היא להפעיל אותם חברתית שלא יסתובבו ברחוב."

ביריד היתה עמדת קלפי, שבה יכלו המשתתפים לבחור לאיזו עמותה יוקדשו הכנסותיו. "מחצית מההכנסות תוקדש לעמותה שתבחר ומחציתו השניה תאפשר לנו לצ'פר קצת את הילדים שמשתתפים בתכנית." אמר שחר עבוד, יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה וסטודנט שנה שנייה במסלול המצוינים להוראה.

"שמעתי על התכנית בשנה שעברה, ומאד התעניינתי. השנה אני כבר משתתף בה ושכרתי דירה עם שותף בשכונה. במסגרת התכנית אנחנו חונכים קבוצות של תלמידים בחניכה לימודית וחברתית ובנוסף פועלים כקהילה ויוזמים פעילויות כמו היריד. יש לנו שיתוף פעולה עם בית הנוער בית קפלן ומה שיפה הוא שתלמידים שלנו עוסקים בעצמם בהתנדבות בארועים שלו.

"הילדים מהתכנית שלנו הם אלו שהפעילו את הדוכנים וממש עמדו ומכרו את הפריטים בשקל. בנוסף, כשאנו מוכרים מוצרים יד שניה שניתרמו אנחנו מנחילים ערכים אקולוגיים של מיחזור ואפילו של צרכנות נבונה." 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*