כניסה

הכשרה במודל קליני להוראת חינוך מיוחד

אחת ממסגרות הלימודים של הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד מתקיימת בבתי הספר באזור עמק חפר.

מסלול ייחודי זה הוא חדשני ומאתגר המאפשר לשלב התנסות מעשית במסגרות החינוך המיוחד ובבתי ספר לחינוך מיוחד תוך מתן דגש על 'הכשרה קלינית', עם לימודים אקדמיים עיוניים לקראת תעודת הוראה בחינוך המיוחד. שילוב זה מאפשר לסטודנטים ללמוד בתוך סביבה חינוכית אותנטית, לרכוש ידע פדגוגי ופרקטי ולחוות באופן אינטגרטיבי את המורכבות הארגונית והחברתית של חיי בית הספר והמסגרות החינוכיות השונות.

בתהליך זה פרחי ההוראה פועלים וחוקרים את עבודתם תוך כדי תהליך ההוראה על בסיס האינטראקציות המתרחשות בשיעור בין המורה והתלמידים. זאת, תוך הדרכה וליווי של המורה בכיתה ובליווי מקצועי ומסור של צוות המרצים לחינוך מיוחד במכללה האקדמית בית ברל.

הלימודים יתקיימו במשולב בקמפוס בית ברל ובבתי הספר.
 
קהל יעד: הלימודים בקמפוס מיועדים לסטודנטים בתכנית להסבת אקדמאים לחינוך מיוחד. 
בשנת הלימודים הראשונה הסטודנטים יתנסו בבית ספר לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית שאינם נדרשים לתמיכה נרחבת. בהמשך, בשנת הלימודים השנייה הסטודנטים יתנסו בבית ספר המשלב תלמידים עם ליקויי למידה.

משך הלימודים: 4 סמסטרים.

שנה א'  – 2 סמסטרים, יומיים בשבוע בלבד בהתאם לתכנית הבאה: ביום שני - יום לימודים במכללה. ביום חמישי - יום התנסות מעשית + קורס מלווה התנסות בבית הספר, קורסי קיץ בלשון והשלמת לימודי חובה אחרים (לדוגמה: זהירות בדרכים ועזרה ראשונה). 
שנה ב' – 2 סמסטרים, הלימודים יתקיימו יומיים בשבוע לפי תכנית הבאה: ביום שלישי – יום התנסות מעשית + קורס מלווה התנסות בבית הספר וביום ד' – סדנאות וקורסי מוקד בבית הספר. בנוסף – קורסים מקוונים המאפשרים למידה בזמן שמתאים לסטודנט ושאינם דורשים הגעה למכללה.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.