כניסה

קירוב לבבות - Bringing Together

 
 

סמינר משותף: המכללה האקדמית בית ברל, האוניברסיטה הפדגוגית בקרקוב

נשיאת המכללה, המחלקה לקשרי חוץ, אגודת הסטודנטים והתכנית להוראת השואה בחברה הישראלית נתנו את חסותם לקיום סמינר "קירוב לבבות" בקרקוב (6/3/14 – 12/3/14). את הסמינר מהצד של המכללה ארגה והובילה ד"ר בתיה ברוטין, ראש התכנית להוראת השואה בחברה הישראלית בשיתוף עם ד"ר וורוד ג'יוסי מהמכון האקדמי הערבי לחינוך ואורורה לטרולו היתה נציגת אגודת הסטודנטים. מטעם המכללה נבחרו להשתתף בסמינר 14 סטודנטים, יהודים וערבים, שייצגו את גיוון תחומי ההכשרה במכללה.

את הסמינר מהצד של האוניברסיטה הפדגוגית בקרקוב ארגנו Dr. Agnieszka Chłosta-Sikorska Dr. Piotr Trojański ו-Dr. Hanna Gębik Stępniewska שנעדרה מהסמינר מטעמי בריאות והחליפה אותה Dr. Katarzyna Pabis. מטעם האוניברסיטה הפדגוגית בקרקוב השתתפו 14 סטודנטים + 4 סטודנטים שהשתתפו בסמינר ב-2012 הלומדים לתארים מתקדמיםPhD ,MA  מתחום לימודי ההיסטוריה והחינוך.

הסמינר החל במפגשי הכנה במכללה (במקביל נערכו מפגשי הכנה לסטודנטים בקרקוב) טרם הנסיעה לקרקוב ונמשך בסמינר בקרקוב שעסק ביחסי ישראלים ופולנים בעידן המודרני על רקע קשר העבר של העם היהודי והעם הפולני. כמו כן, בסמינר טופלו נושאים הקשורים לחברת כור היתוך בשתי המדינות וכן דן בנושאים הקשורים להשפעת המבנה האתני-חברתי בשתי המדינות ומקומם של הדת, התרבות וההיסטוריה והשפעתם על יחסים אלו.

את מרבית המפגשים, ההרצאות, השיחות והסיורים הובילו הסטודנטים בעצמם וכך, כל אחד מהמשתתפים תרם תרומה איכותית ומשמעותית מניסיונו האישי. במהלך הסמינר הסטודנטים ביקרו בבית ספר תיכון ונפגשו עם התלמידים והמורים, השתתפו במצעד הזיכרון וההנצחה לזכר הקרבנות היהודים בקרקוב המאורגן מדי שנה על ידי עיריית קרקוב ביום חיסול הגטו ושילוח היהודים למחנות ההשמדה, נפגשו לשיחה עם מר צבי רב נר, שגריר ישראל בפולין, השתתפו בקבלת שבת במרכז הקהילתי-יהודי וסיירו באתרים פולנים ויהודיים בעיר.

במהלך הסמינר נחשפו הסטודנטים לעולם התרבותי, החברתי והפוליטי משני הצדדים על בסיס קולקטיבי ואישי ונוצרו קשרים חמים בין הסטודנטים בתוך הקבוצה הישראלית ובין סטודנטים ישראלים ופולנים.

 

 

 

 

 

 

 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*