כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

שרון שטרית ששון, ד"ר

ד"ר שרון שטרית ששוןמרצה לספרות ערבית מודרנית, ספרות נשים בעולם הערבי, נשים ומגדר בעולם הערבי​.
מלמדת גם במחלקה לערבית באוניברסיטת בר אילן.
דואר אלקטרוני: sharon.sasson@beitberl.ac.il

ד"ר שרון שטרית ששון חוקרת את הספרות הערבית המודרנית ובפרט את ספרותן של נשים בעולם הערבי. כתבה מספר מאמרים העוסקים בניתוח יצירותיהן של נשים.

בין השנים 2010-2009 השתתפה בקבוצת מחקר במכון ון ליר שחקרה את ספרותן של סופרות צעירות בעולם הערבי. בשנת 2016 הוזמנה להציג את ספרה במסגרת חגיגת הספרים של "האגודה הישראלית ללימודים פמיניסטיים ולחקר המגדר" שהתקיימה במסגרת כנס המחלקות למגדר באוניברסיטת בר אילן.

הייתה שותפה לארגון מספר ימי עיון וכנסים במכללה האקדמית בית ברל, מהם: "לשנות את הקול" (מרץ 2016) ו"לדבר על הקול: קולות נשיים בתהליכים של שינוי" (מרץ 2017), לציון יום האישה הבינלאומי. "מבטים מוצלבים: על הוראת הערבית בישראל ובצרפת" בשיתוף מוסד "אינלקו" הצרפתי (2014) ויום עיון למורים לערבית ולאסלאם בשיתוף הפיקוח על הערבית (2014).

בינואר 2017 זכתה בפרס "מרצה מצטיינת מכללתית" במכללה האקדמית בית ברל.    

פרסומים

מאמרים בכתבי עת                                                                                                         

שטרית ששון, שרון, "בין אֵם פרטית לאם לאומית - אמהוֹת ואמהוּת ביצירותיה של הסופרת הפלסטינית סחר ח'ליפה", רוח מזרחית (מרץ 2011).

שטרית ששון, שרון, "מי מפחדת מאוטוביוגרפיה? על כתיבתן האוטוביוגרפית של נשים בעולם הערבי-פדוא טוקאן והיפאא ביטאר", ג'מאעה, כ"א (תשע"ד), עמ' 30-7.

שטרית ששון, שרון, "היינו סייחות, נעשינו עכברות" - השתקפותה של תמת הנישואין ביצירותיהן של סופרות ערביות מודרניות, דפים למחקר בספרות, 19 (תשע"ד), עמ' 267-240.

ביקורת ספרים בכתבי עת

Nefissa Naguib, Women, Water and Memory: Recasting Lives in Palestine, American Journal of Islamic Social Sciences (2011).


ספר

שטרית ששון, שרון, בין הצבר לחמנית - זהות נשית וזהות לאומית בכתיבתן של היוצרות הפלסטיניות פדוא טוקאן וסחר ח'ליפה, תל אביב, רסלינג, 2015.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.