כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

תואר שני M.Ed בקידום נוער בסיכון ובמצוקה


ראש התכנית: ד"ר ליאת יכניץ
liat.yakhnich@beitberl.ac.il

התמודדות של מערכות החינוך והרווחה עם בני נוער במצבי סיכון ובמצוקה במדינת ישראל ימיה כימי המדינה ואף טרם הכרזתה. בני נוער בסיכון נמצאים בכל רבדי החברה – בקרב יהודים וערבים, אצל חרדים, דתיים וחילונים, בין עולים ומהגרים ובקרב ותיקים, בין עשירים ובין עניים, בסביבה כלכלית-חברתית מבוססת, ורובם בעיקר בשכבות מקופחות ובשכונות מצוקה. כיום מוערכת אוכלוסיית הילדים והנוער בסיכון ובמצוקה במאות אלפים, רבים מהם משכבות מצוקה, מקבוצות מיעוטים ומבין העולים והמהגרים.

תכנית הלימודים לתואר שני מיועדת לעובדים עם נוער בסיכון ובמצוקה במסגרות שונות. תכנית הלימודים עונה על הצורך של השדה המקצועי בנשות ואנשי מקצוע בכירים ויוצרת מסגרת לימודים אקדמית מתקדמת בתחום לימודי קידום נוער בסיכון ובמצוקה. התכנית מעמיקה ומרחיבה את הידע של העוסקים בעבודה חינוכית-סוציאלית עם נוער בסיכון ונוער מנותק, לתחומים של ניהול, הנחיה והדרכה מקצועית בתחום. 

הלימודים מקנים תואר שני (M.Edבקידום נוער בסיכון ובמצוקה.

למי מיועדת התכנית ללימודי קידום נוער?

  • התכנית ללימודי קידום נוער לתואר שני מיועדת לבעלי תואר ראשון בתחומים: חינוך, הוראה, חינוך מיוחד, קידום נוער, חינוך בלתי פורמלי, עבודה סוציאלית, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות והחברה.
  • לבעלי תואר ראשון בתחומים אחרים (כגון משפטים) ניתנת האפשרות לתכנית השלמה מותאמת אישית מכלל הקורסים מתוך תכנית התואר הראשון בקידום נוער.

מטרות התכנית ללימודי קידום נוער

  • להכשיר את הלומדים לתפקידים בכירים, כמנחים ומדריכים מקצועיים בתחום של עבודה עם אוכלוסיות מגוונות של נוער בסיכון ובמצוקה במערכות החינוך והרווחה, כמעצבי מדיניות וכמועמדים לתפקידי ניהול יחידות במסגרות שונות כגון פנימיות, יחידות לקידום נוער ועוד.
  • להעמיק את הידע התיאורטי והמקצועי ולהרחיב את השכלתם של העוסקים בקידום של נוער בסיכון ובמצוקה ובאפשרויות השונות והמגוונות לשיקומו. 

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים ללימודי קידום נוער תואר שני כוללת מגוון קורסים וסמינריונים. בין הקורסים הנבחרים:
  • קורסי תשתית - מאפייני גיל ההתבגרות סימני מצוקה וטראומה של נוער בסיכון בישראל. עיצוב ובחירה של מטרות חינוכיות. 
  • מדיניות ומנהיגות - מדיניות חברתית בתחום החינוך והרווחה של נוער בסיכון ובמצוקה מקבוצות אוכלוסייה שונות.
  • מיומנויות בעבודה עם נוער בסיכון וניהולה - ניהול עבודת צוות, תיאוריות וגישות בהדרכת עובדים.

לתקצירי הקורסים לחצו כאן >

היקף הלימודים

היקף כולל של 19 ש"ש.
הלימודים יתקיימו במשך שנתיים בימי רביעי (יום מלא).

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*