כניסה

Makers – למידה מבוססת עשייה

רציונל
בכל העולם מנסים לחזות איזה ידע, מיומנויות וערכים דרושים לתלמידים כבר היום כדי להצליח במציאות של שנת 2030, וכיצד יכולות מערכות למידה לפתח את הידע, המיומנויות, והערכים הללו ביעילות. דוחות בינלאומיים רבים מדברים על החשיבות שבשילוב למידה מעשית והפקת מוצרים משלב הרעיון ועד לביצוע, וצמצום המקום הניתן ללמידה עיונית-תיאורטית. הפדגוגיה המייקרית מיישמת את מיומנויות המאה ה-21 כמו יצירתיות, שיתוף פעולה, חשיבה ביקורתית ואוריינות מידע דרך חקר, תכנון ובנייה של תוצרים פיסיים, ולכן קל לשזור את המייקינג בתחומי דעת מגוונים כחלק מתהליך למידה. תכנית זו מציעה להפוך את המייקינג לכלי נוסף בארגז הכלים של המורה.

במוקד ההשתלמות
פדגוגיה מייקרית - מהי פדגוגיה מייקרית ובמה היא שונה מפדגוגיות אחרות? מה הקשר ללמידה מבוססת פרויקטים (PBL), מיומנויות המאה ה-21 והתמודדות עם קושי תסכול וכשלון.  מה תפקידו של המורה בפעילות מייקרית? ואיך מתגברים על החשש מהמפגש עם הטכנולוגיה. 
יישום של מייקינג במסגרת תכנית הלימודים - סדירויות - איך מתנהל שיעור מייקרי? תכנון לימודים והערכה בסביבה מייקרית, שילוב מייקינג בהוראה של דיסציפלינות שונות. כיצד ניתן להעריך פעילות מייקרית? איך הופכים את המייקינג לכלי בארגז הכלים של המורה? כיצד לייצר סקרנות ומוטיבציה אצל הלומד כחלק מפיתוח לומד עצמאי.

מטרות

  • להכיר למורים את עולם המייקינג בחינוך, שילוב המייקינג על היתרונות הגלומים בו. לפוגג חשש פדגוגי-טכנולוגי ולקדם פדגוגיה מייקרית והלך רוח של "להפוך מצרכן ליצרן" האמצעות התנסות ורפלקציה.
  • לסייע למורים בפיתוח של תכנים רלוונטיים לתחומי הדעת שהם מלמדים תוך שילוב מייקינג בהוראה. שכלול היכולת לשלב פרקטיקות מייקריות בשיעורים.
  • להכשיר מורים מובילים שיניעו את התהליך בבתי הספר, יכשירו ויתמכו במורים אחרים ובשילוב המייקינג בפרויקטים רב-תחומיים.
  • ללוות בתי ספר בתהליך הקמת ותפעול Makerspace בביה"ס, משלב התכנון והרכש דרך סדירויות ותכנית לימודים. 

מבנה הלמידה
השתלמות בית ספרית לכלל המורים - ההשתלמות תתקיים בבית הספר. במהלכה יתנסו המורים בפרקטיקות מייקרייות שונות ויקדמו חשיבה פדגוגית משותפת המכוונת ליישום מגוון הפרקטיקות בדיסציפלינות השונות. 8 - 10 מפגשים, סה"כ 30 שעות.

את ההשתלמות מעביר רועי כפרי, איש חינוך ומייקר, מתמחה בפדגוגיה חדשנית ולמידה באמצעות עשייה, מנחה ומלווה ארגונים בתהליך שילוב מייקינג ופדגוגיה חדשנית במסגרות חינוכיות.


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*