כניסה

הכשרת מנהלי שירותים קהילתיים לגיל השלישי


​ראש התוכנית: ד״ר אבי ביצור

מועד - יום רביעי שעות 17:00 - 21:00
הלימודים יתקיימו במתכונת פרונטלית ויכללו מפגשים בשטח
סך הכל 120 שעות
כולל פרקטיקום מעשי

רקע לתוכנית

העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בישראל מביאה את סך מספרם של בני הגיל השלישי לכדי מיליון ושלוש מאות וחמישים אלף ומייצרת צורך במתן שירותים מסוגים שונים כדי לספק איכות חיים, איכות מגורים ראויים ואת כל צרכיהם של בני גיל זה. צרכים אלו כדיור או צרכי תרבות ושעות הפנאי או בריאות, תזונה, ספורט, שירותים יומיומיים ועוד מביאים להזדקקות למנהלי שירותים קהילתיים שיוכלו לתת מענים ארגוניים, חברתיים, משפטים, ערכים ואיכותיים לזקנינו. המנטרה "אל תשליכני לעת זקנה" חייבת להפוך לציווי שיתמלא ויתממש בעזרת מערכת שירותים לזקנה יעילה ואיכותית שבה פועלות מסגרות שונות, שמנהליהן הינם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שמוכשרים, מסוגלים ויודעים לספק את השירותים הנדרשים.

מטרות התוכנית

להכשיר ולהסמיך את הלומדים כמנהלי חלק ממערכות השירותים לזקן האפשריות כדיור ותרבות ושעות הפנאי וזאת כדי לסייע, לקדם, לטפל, לבנות ולפתור את דרכי ובעיות בני הגיל השלישי ומשפחותיהם בקהילה.
התוכנית תתמקד ב 5 תחומי שירותים: דיור מוגן, בית אבות, מועדון, מרכז יום לקשיש וקהילה תומכת.

מבנה הלימודים

  1. 30 מפגשים בני 4 שעות אקדמיות (בכיתה ובשטח) – סך הכל 120 שעות. 
  2. המפגשים יינתנו כהרצאות או כפאנלים מקצועיים של מומחים וילוו בביקורים ובביצוע פרקטיקום יישומי בבית אבות, בדיור מוגן, בקהילה תומכת, במועדון לזקנים ובמרכז יום לקשיש (בהתאם לסוג אוכלוסיית הלומדים, בכפר סבא או בטייבה).
פתיחת התוכנית מותנית במספר הנרשמים.


 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*