כניסה

מעורבות חברתית

מעורבות חברתית בבית ברל

​חזון המעורבות החברתית הוא שכל הסטודנטים במכללה האקדמית בית ברל, יבצעו פעילות חברתית במשך לימודיהם, כחלק מהכשרתם, וכחלק מהפיכתם לאנשי חינוך ובעלי מקצוע טובים יותר.
בפקולטה לחינוך אנו מאמינים כי למתעתדים להיות מורים ומחנכים בישראל, יש תפקיד חשוב ומרכזי בתרומה למען הקהילה. מעורבות חברתית מגבירה את תחושת השייכות לתרבות ולחברה שבה אנו חיים, את המחויבות לאחר, ובד בבד מפתחת את היכולות האישיות ואת כישורי המנהיגות של הפעילים. 

המכללה האקדמית בית ברל פתוחה ליזמות חברתית ופרויקטים חדשים בקהילה, ומזמינה את הבוגרים לקחת חלק במעורבות החברתית. 

שמות העמותות והארגונים בהם נעשים פרויקטים של קשרי קהילה אקדמית:

למידע נוסף על המעורבות החברתית בבית ברל לחצו כאן >

התנדבות בקהילה

הסטודנטים שתרמו רבות לקהילה - Ynet מאי 2020
פאטמה מסארוה-עבדאלקאדר, נאשווא מסארוה, מונא אבופול - המכללה האקדמית בית ברל: בית הספר "אל מנאר" לחינוך מיוחד נמצא בטירה ומשרת תלמידים מכל אזור המשולש. במסגרת הקורס קיימות וחינוך סביבתי מבוצע פרויקט פעילות חברתית לשיפור המודעות הסביבתית.
שלוש הסטודנטיות השתתפו, ארגנו וקיימו את שבוע הסביבה בבית הספר. בתחילת הפעילות הן הסבירו את חשיבות השמירה על הסביבה וחשיבות הפחתת הפסולת המוצקה על ידי שימוש חוזר בפלסטיק. בעזרת התלמידים נשתלו בעציצים פרחים מסוגים שונים וצמחי מרפא. מהעציצים נבנה קיר ירוק שנשאר לטיפול השוטף של התלמידים.

עמותת "אכפת" למען חסרי בית הוקמה על ידי דויד אגייב, בוגר המכללה האקדמית בית ברל בלימודי תואר ראשון בקידום נוער
דויד סיפר כי מה שהחל כמיזם חברתי לפני כחמש שנים הפך לעמותה שברשותה שבע דירות המשכנות את דרי הרחוב. מטרת הפרויקט היא לספק דיור זמני לחסרי הבית ולהוציא אותם מהרחוב, לאחר מכן מתחילים לשקם את השוהים בדירה.

דוד אמר כי "'הוסטל לופט' היא תוכנית למען קידומם, שיקומם והעצמתם של דרי רחוב באמצעות הפעלת דירות ובתי מחסה. יש לנו שבעה בתים באזור המרכז בהם אנחנו משקמים אותם. אני מאמין שלפני שאדם צריך להיכנס לטיפול מעמיק הוא צריך את הבסיס, שזה בית". למידע על העמותה

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*