כניסה

מאירה הלמן

מאירה הלמן

קוראים לי מאירה, בת 25, נשואה ליוסף וגרה בלוד בשלוש שנים האחרונות, כחלק מקהילת סטודנטים של תוצרת הארץ. 
אני מגיעה מבית דתי לאומי, וירושלמית בנשמה. עד הצבא למדתי במסגרות דתיות וכשהתגייסתי לצבא התחלתי להכיר את החברה הישראלית על כל גווניה, והחלטתי ללכת ללמוד במכללה האקדמית בית ברל למרות שהיא שונה במהותה מהערכים שגדלתי עליהם בבית.

אני מאמינה שכאנשי חינוך אנו צריכים לצאת מאזור הנוחות שלנו ולהכיר ערכים חדשים, אנשים עם דעות שונות משלנו, ומרצים המלמדים על פי אג'נדות אחרות. דבר זה מפרה אותנו והופך אותנו לאנשים טובים יותר, ולמחנכים רלוונטיים יותר עבור התלמידים והחניכים שלנו. חשוב שלא תמיד נבחר רק בדרך שנוחה לנו, כי בשנת 2020 החברה הישראלית כל כך מגוונת, וכדי ליצור חברה טובה יותר אנחנו חייבים להיפתח לדעות שונות, הרי בסוף כולנו באנו לעשות טוב ולעסוק בחינוך. 

בחרתי במסלול קידום נוער, מכיוון שאני מאמינה שהשילוב הזה בין חינוך לטיפול מדוייק עבורי, ונתן לי את הזכות להכיר את עולם הטיפול ולהתנסות בו, ואת עולם החינוך ולהתנסות גם בו.
בשנה ב' בתואר הייתי בהכשרה מעשית בעיר לוד, העיר שבה אני מתגוררת, שיבוץ זה אפשר לי להכיר את העיר שלי ברובד נוסף, ולראות את הנוער בו מנקודת מבט אחרת.

בשנה ג' הכשרתי התקיימה בכלא אופק, עבודה משמעותית עם נערים אסירים. במהלך השנה העברתי להם קורסים בנושא כישורי חיים, ועבודה פרטנית על השגרה ההישרדותית, הלא פשוטה, בכלא. המכללה לאורך כל התקופה העניקה לי תמיכה והכלה, נעזרתי רבות במרצים שלי כדי לבנות את המערכים החינוכיים טיפולים בצורה הכי מדוייקת לנערים בכלא.
 
לא סתם אני נוסעת כמעט שעה כל בוקר על מנת להגיע למכללה - הרווח האישי שלי הוא גדול הרבה יותר ממה שיכולתי לדמיין בטרם הגעתי למכללה. הכרתי כמה מרצים מדהימים ומעוררי השראה שדאגו לפתח ולאתגר אותי לקראת העבודה החינוכית-טיפולית שאני עושה כיום. 

 תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*