כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
<div></div>
טלפון
דואר אלקטרוני

מתיאוריה למעשה - תכנית הלימה בהוראת העברית כשפה שנייה, פברואר 2014

 הכינוס אוריינות ואמנויות: השפה בראי התרבות התקיים במכללה האקדמית בית-ברל בשיתוף משרד החינוך, המזכירות הפדגוגית אגף שפות ואגף אמנויות עם החוג ללשון ולספרות עברית במכון האקדמי הערבי לחינוך בית-ברל, ביום שלישי, י"ג באייר, תשע"ג, 23 באפריל 2013. הכינוס הוא בין תחומי, ועוסק בנושא השפה העברית, האמנויות ומה שביניהן.

זו פעם ראשונה שחוברים יחדיו אגף אמנויות (מחול, אמנות חזותית, מוזיקה, קולנוע ותאטרון) ואגף שפות (ערבית ועברית) עם החוג ללשון ולספרות במכון האקדמי הערבי לחינוך, ומעלים אל קדמת הבמה את חשיבותה של השפה על כל גווניה.

לכינוס הגיעו מורים ומדריכים ערביים המלמדים עברית בבתי ספר ערביים, והוא התמקד בענפי האמנות השונים – אמנות חזותית, מחול, מוזיקה, קולנוע ותאטרון – ובקשר שלהם אל השפה המילולית הכתובה והדבורה. מטרת הכינוס היא להצביע על הייחוד של כל שפה ובאותה עת גם על המאחד ביניהן. דרכי ההבעה המגוונות אפשרו ליצור טקסטים במדיומים שונים.

במושב הראשון של כינוס השתתפו פרופ' משה צוקרמן שהרצאתו עסקה ב"אמנויות ושפה, היבטים כללים" וד"ר עאידה נאסראללה שהרצאתה עסקה ב"מילה יוצרת אובייקט מדבר".

המושב השני של הכינוס כלל חמש סדנאות בשילוב אמנות ושפה. מטרתן להראות את הקשר שבין שני התחומים, לתת כלים בידי המורה והמדריך לפענוח קודים וצפנים החבויים ביצירות אמנות מתחומים שונים, מתקופות ומז'אנרים שונים ולחשוף את הבלשנות הסמיוטית המייחסת משמעות לכל סימן חזותי כמסמן. בסדנאות הושם דגש על היחס בין השפה של הטקסט הספרותי לבין הטקסט האומנותי.

המושב השלישי  התמקד בתגובות וברשמים של המשתתפים בסדנאות.

בכינוס השתתפו תלמידים מבית הספר "אבן רושד" בכפר מכר, והם נגנו בכינור ובעוד.

אנו מבקשים להודות לחברי ועדת ההיגוי של הכינוס:

ד"ר עלי ותד, ראש המכון האקדמי הערבי לחינוך, בית ברל

ד"ר האני מוסא, מפמ"ר על הוראת העברית בבתי ספר ערביים, מזה"פ, משרד החינוך

ד"ר נורית רון, מנהלת אגף אמנויות ומפמ"ר מחול, מזה"פ, משרד החינוך 

ד"ר רמה מנור, מפמ"ר להוראת העברית, מזה"פ, משרד החינוך

                         ראש החוג ללשון ולספרות עברית, המכון האקדמי הערבי לחינוך, בית-ברל

 

 

 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*