כניסה

עברית דיגיטלית

 

העיתון המקוון - Rojoom

במהלך ארבעה חודשים בשנה"ל תשע"ז עבדו הסטודנטיות של שנה ב במסלול על יסודי בהדרכת ד"ר רמה מנור המדריכה הפדגוגית  במסגרת ההכשרה המעשית  בבית הספר חט"ב אלסלאם בטייבה על היזמה: עיתון דיגיטלי בנושא "אורח חיים בריא". 

לשם בניית העיתון הדיגיטלי נערכה פגישה במרכז לתכנון לימודים שבספרייה במכללה. צוות המרכז הנחה את הסטודנטיות בדרכי הבנייה של העיתון ובעיצובו. לאחר מכן הסטודנטיות התחלקו לקבוצות הוראה לפי שכבות שהן מלמדות בבית הספר, ובכל שכבה לימדו סוגה אחרת המתאימה ליכולתם של התלמידים ובהתאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך "עברית שפה שנייה. 

בשכבה ז לימדו הסטודנטיות את הסוגה השייכת לשיח ההמונים בלוג, בשכבה ח לימדו את הסוגה השייכת לשיח ההמונים ידיעה עיתונאית ובשכבה ט לימדו הסטודנטיות את הנושא טקסט טיעון השייך לשיח העיוני.

כל הסטודנטיות בנו  יחידת הוראה הכוללת את מאפייני מכל"ת של כל סוגה, ולפי זאת העבירו את השיעורים בכיתה לאורך התקופה. לקראת הסוף התלמידים חולקו לקבוצות, והם נדרשו להכין מטלת כתיבה בכיתה כתוצר המיישם את הסוגה ובכלל זה את כל מה שלמדו במהלך החודשים הללו. התוצרים נאספו והוכנסו לעיתון הדיגיטלי שנקרא "רוג'ום" המומלץ על-ידי משרד החינוך, ודרכו כל המורים, ההורים וגם התלמידים יכלו לעיין בתוצרים הנמצאים שם.

ביום ג, 9 במאי 2017, התקיים יום עיון בנושא חדשנות, יצירתיות ויזמות בפקולטה לחינוך שבמכללה האקדמית בית ברל. אנו הסטודנטיות והמדריכה הפדגוגית הצגנו את התוצרים שערכנו עם התלמידים, היינו את העיתון המקוון. בסדנה שלנו השתתפו סטודנטים יהודים המתמחים בלשון עברית מהמכללה ומדריכים פדגוגים. אנו הצגנו את מהלך העבודה, כפי שלימדנו בבית הספר ואת התוצר הסופי. המשוב שקיבלנו מצד הצופים על העשייה היה חיובי מאוד ומרשים. 

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*