כניסה

מרכזי למידה בסדנת עיצוב

 

מרכזי למידה/ ד"ר תמי יאיר וד"ר עבד מרעי

במהלך חודש דצמבר 2015 עבדו הסטודנטים מקורסי הסמ"ד של ד"ר עבד מרעי ושל ד"ר תמי יאיר מהחוג ללשון ולספרות עברית, על בניית מרכזי למידה. מרכזי הלמידה שבנו הסטודנטים כוללים מגוון של חומרי למידה ומשחקים בתחום הדעת ומכוונים ללמידה עצמאית של התלמידים.

לשם בניית המרכזים נערכו מספר פגישות במרכז לתכנון לימודים שבספרייה. צוות המרכז הנחה את הסטודנטים בדרכי הבנייה של המרכזים ובעיצובם, ולאחר ההנחיות הגיעו הסטודנטים במהלך החודש, תכננו, בנו ועיצבו אותם. תוכני המרכזים עסקו בלשון ובספרות עברית: חלקי דיבור, פעלים, צלילי תנועות, סוגי טקסטים וטקסט מידע.    

בסוף התהליך הסטודנטים הציגו את מרכזי הלמידה ואת פעילויותיהם מול שאר הסטודנטים, מול המרצים ומול גב' חנה כרמל-זכאי מהמרכז לתכנון לימודים, שעזרה להם בהכוונה ובתהליך הבנייה. לאחר מכן הם התבקשו לכתוב רפלקציה על התהליך כולו, ולהלן חלק מדבריהם:

"בחרנו לבנות מרכז למידה העוסק בסוגי טקסטים, בחרנו לכל סוג טקסט פעילויות שונות. בתחילה היה קשה לבחור את סוגי הפעילויות, כי רצינו פעילויות שימשכו את תשומת לב התלמידים. במהלך התהליך למדנו איך ללמד את התלמידים באמצעות מרכז למידה והתרשמותנו היא שחוויה זו תעזור לנו בעתיד" (שדא עיראקי, בראא חרבט ועבד רביע).

"רצינו לציין כי העבודה על מרכז הלמידה הייתה מעניינת מאוד וגם דורשת תכנון וחשיבה מעמיקה. יש בנו רצון להמשיך ולתרום עוד לדורות הבאים" (מנאר עיסא ואסמאא אפריג).

"בחרנו במרכז למידה לשכבה ו' בנושא 'טקסט מידע'. המרכז בנוי משני חלקים עיקריים: עובדה ומבנה. הטקסט המלווה של המרכז עוסק בשבעת פלאי העולם העתיק, בכל חלק יש הגדרות, דוגמות מהטקסט, תרגילים ומשחק" (ליאלי מנסור, רג'דה מתאני ומיאדה עבדאלקאדר).

"בחרנו לעשות מרכז למידה המתאים לשכבה ו'. נושא המרכז הוא 'חלקי דיבור', הוא בנוי מפועל, משם עצם ומתואר, בכל חלק יש הגדרה ופעולות ויש גם משחק מסכם" (פאטמה ג'בארין ואחמד כבהא).

"בתחילה אספנו חומר על הנושא שבחרנו – מאפייני הסיפור העממי, ואחר כך עבדנו על הפעילויות. קצת חששנו מהעבודה על הקאפה וחששנו שלא נעמוד בזמנים, אך בסופו של דבר ראינו שלא היה קשה כפי שחששנו והצלחנו ליצור מרכז למידה ששובר את שגרת הלימוד הרגילה של התלמידים"  (יסמין נאסר, דועאא פדילה ולמיס עבד אלחי).

 .

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*