כניסה

ברכתה של פרופ' תמר אריאב לרגל יום מצוינות 2016

צהריים טובים לכולם,

זוכה פרס נובל ולוחם זכויות האדם, מרטין לותר קינג, כתב פעם: "אם אדם נקרא להיות מנקה רחובות, הוא צריך לנקות רחובות בדיוק כמו שמיכלאנג'לו צייר, או שבטהובן הלחין מוסיקה, או ששייקספיר כתב מחזות. הוא צריך לנקות רחובות טוב כל כך, עד שכל צבא השמים והארץ יעצור ויאמר: "כאן חי מנקה רחובות נפלא, שביצע את עבודתו כהלכה".

שאיפה למצוינות לא קשורה למלאכה שאדם עובד בה, למשימה שמוטלת עליו או לתחום התמחותו. שאיפה למצוינות -להיות מיכאלאנג'לו של הסגל האקדמי או בטהובן של הסגל המנהלי, מקורה ברצון לעשות כמה שיותר, לחדש, לייצר, ליצור, לפתח, לתרום להעלאת רף העשייה, לפרוץ את גבולות החובה ולשמש דוגמה לאחרים. זה מרגש, משמח ומעורר הערכה רבה לראות כמה מצוינות בתחומים מגוונים יש במכללה שלנו. בלי מצוינות זו לא היינו מצליחים לפרוץ קדימה, להיות אטרקטיביים לסטודנטים, לקדם את המוניטין שלנו בשדה החינוך, האמנות והחברה. ובקיצור – להיות מכללה מובילה, חדשנית וצומחת.

היום, בפעם החמישית, אנו מחבקים ומוקירים את המצטיינים מקרב חברי הסגל האקדמי והמנהלי, שבלטו בתרומתם ובעשייתם הייחודית במהלך שנה"ל תשע"ה. ביום זה, אנו שבים ומדגישים את שאיפתה למצוינות של המכללה שלנו - בהוראה, במחקר, ביזמות, בתפקידים ובניהול. אנו עדים להשתנות בקצב מהיר ביותר של התנהלות עולם העבודה והתעסוקה באופן גלובלי וגם בהקשר הלוקאלי שלנו במדינה. השכלה אקדמית כללית אינה מכשירה דיה לשוק העבודה וגורמים לא אקדמיים רבים נכנסים לתהליכי הכשרה מקצועית הרלבנטית להם. מקצועות ותפקידים שונים פינו מקומם לטובת טכנולוגיות חדשות, מקצועות ותיקים נעלמים ומקצועות חדשים צומחים, המיומנות והידע הנדרשים כיום לשוק העבודה השתנו ובעקבותיהם חלו שינויים גם במערכת החינוך וההשכלה הגבוהה.

בתוך כל זה מקומו של העובד בארגון, בחברה או במוסד הופך להיות יותר ויותר קריטי ביכולת להתאים עצמינו לעולם הדינמי והכאוטי הזה. ההון האנושי הוא המשאב החשוב ביותר שיש לכל ארגון ומפתח לצמיחתו. במידה רבה, ההון האנושי הוא המשאב היחיד שיש בידי מדינת ישראל, משאב שאי אפשר לכמת או למדוד אותו אבל ערכו - לא יסולא בפז. הוא התשתית להצלחה ולצמיחה, לכלכלה יציבה, לחברה חזקה, למערכת חינוך טובה ולחוסן הלאומי שלנו. הון אנושי איננו רק ידע וניסיון, הוא לא מסתכם בסך כל מיומנויותיו של עובד. על אלה צריך להוסיף תכונות אישיותיות ולהצטיין. ההצטיינות איננה כישרון מולד וגם לא תכונה נרכשת. היא תוצאה של עמל, יזע, השקעה ובעיקר של רצון, מטיבציה ומחויבות – מה שנקרא "ראש גדול".

המכללה שלנו חורטת על דגלה את השאיפה להכשרת אנשי חינוך, חברה ואמנות מצטיינים. אתם - הסגל המינהלי והאקדמי, ואלה שנבחרו כמצטיינים בראשם, אתם הכוח המניע של המכללה בדרך להגשמת החזון, אתם המיתרים היוצרים בסופו של דבר את מנגינת ההצלחה. מעמד זה הוא הזדמנות נהדרת בשבילי להביע את הערכתי ותודתי הכנה לכל אחד ואחת מכם על תרומתכם למכללה: על המסירות, ההשקעה, החריצות, הרגישות והאכפתיות. אני מודה לכם על מה שכבר עשיתם למען המכללה שלנו ואומרת לכם מראש תודה גדולה על מה שעוד תעשו – כי אני יודעת שתעשו, בטח, אלא מה??

אני מבקשת להודות למי שעמל רבות לקראת יום זה: לוועדה בראשותה של ד"ר נוע רגוניס, שבחרה את המצטיינים מקרב הסגל האקדמי ולוועדה בראשותו של אפרים שיפטן, שבחרה את המצטיינים מקרב הסגל המנהלי. התהליכים הללו מנוהלים באופן מקצועי ותובעים השקעה רבה מאד. תודה גדולה לכיסופית זיידר, ראש יחידת האירועים על ארגון האירוע ולמונא חאג' יחיא על הנחייתו. לסיום, אני רוצה לברך את כל הזוכים והמצטיינים ולאחל לכולנו יום של גאוות יחידה והרבה שמחה והתרגשות.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*