כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > מרכזים ויחידות > תוכנית מנהרת הזמן > אירועים ומפגשים תרבותיים > קבוצת המחקר הקהילתית של "פרויקט מנהרת הזמן" חידשה את פעילותה

קבוצת המחקר הקהילתית של "פרויקט מנהרת הזמן" חידשה את פעילותה

בתאריך 23.12.2012 התקיים המפגש הראשון לשנת הלימודים הנוכחית של קבוצת המחקר הקהילתית היהודית-ערבית. הקבוצה כוללת חברות וחברים ותיקים שחקרו בשנת הלימודים הקודמת את נושא האוכל באזור המשולש והשרון בשנות ה-50, וכן חברים חדשים שהצטרפו השנה. על פי תכנית העבודה שהתגבשה, תתמקד הקבוצה בשנתיים הקרובות בתיעוד וחקר של נושא החתונות של יהודים וערבים בשנות ה-50 וה-60.

חלקו הראשון של המפגש הוקדש לשיחה עם חבר הכנסת וסגן השר לשעבר וליד צאדק על ספרו האוטוביוגרפי "גולה בארצו." בחלקו השני של המפגש התקיימה סדנת עבודה ראשונית לקראת תחילת העבודה המעשית של התיעוד והמחקר. בדיון הקבוצתי עלו שאלות הקשורות לממדים האוניברסליים של החתונה החוצים גבולות חברתיים ותרבותיים ומשותפים לבני דתות ועמים שונים כגון: דפוסי היכרויות ושידוכים, בחירת המתנות, גיוס כספים לחתונה ועוד. עניין רב התעורר סביב שאלות הקשורות למנהגים וטקסים של החתונות הנקשרים לאבחנות בין מגזרים וסקטורים לפי מידת מחויבותם לנורמות דתיות כגון: ריקודים, מוזיקה, לבוש, הפרדה בין גברים ונשים, מעורבות אנשי הדת ועוד.

חלק מחברות וחברי הקבוצה העלו סיפורים וזיכרונות מרגשים מחייהם. צוות הפרויקט המנחה את עבודת הקבוצה, רשם את עיקרי הנושאים שהועלו בדיון כבסיס להכנת מדריך ראיון פתוח. סוכם שחברי הקבוצה יתחילו לאתר מרואיינים מתאימים מסביבתם, תמונות וחפצים רלוונטיים לנושא, כדי שבמפגש הבא, שייערך בעוד כחודשיים, יוכלו  לדון בממצאים ראשונים שייאספו.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*