כניסה

הזמנה לחתונה - האירוע המסכם של 2013

שירים, ריקודים, אוכל ועם הרבה שמחה! כמיטב מסורת החתונות, נחגגה תום פעילותם של הסטודנטים והסטודנטיות מהמכללה שחקרו יחד את דרכי ההיכרויות, הזוגיות והחתונה של התושבים הערבים והיהודים בארץ בדורות הקודמים. האירוע, שהתקיים במרכז הקהילתי "פיס תפוח" שבטייבה, משך אליו את חברי המכללה, בני משפחותיהם, חברים, תושבי המקום ואפילו את השגריר הבלגי, שנענה בחיוב להזמנה לאחר ביקורו בתערוכה שהוקמה בספריית המכללה.

לאחר טקס הפתיחה, הנחו הסטודנטים והסטודנטיות את באי התערוכה בין המיצגים שהוכנו כחלק מתהליך המחקר המשותף, ובמרכזו "סלון יהודי" ו"סלון ערבי", ובתוכם עדויות לזיכרונות החתונה של האזרחים הותיקים אותם ראיינו לאורך השנה.

אירוע בג'י

האירוע נערך ביום חמישי ה 11.6.2013 בקניון ג'י הממוקם במזרח כפר סבא, שהנו אבן שואבת למגוון האוכלוסיות המאפיין את אזורינו.  יהודים וערבים למגזריהם השונים עובדים, מבלים, קונים או סתם מטיילים ונפגשים בו על בסיס יומיומי. הקניון כאחד מסמליה המובהקים של תרבות הצריכה שימש גם כפלטפורמה נהדרת לפתיחת התערוכה לחיי יומיום בשנות ה - 50, שהתמקדה בנושאי הכלכלה, הפרנסה ויוקר המחיה באותה התקופה. מעגלי האוכלוסייה, שרואיינו השנה התרחבו וכללו גם ראיונות עם ותיקים מיישובים נוספים במשולש, שורדי שואה על שנותיהם הראשונות בארץ, עולות מעיראק ומשפחות חרדיות.

את טקס הפתיחה החגיגי, שנערך אל מול מאות הסטודנטים והתלמידים שפעלו, השנה בקבוצות התיעוד השונות של הפרויקט, חברי סגל אקדמי ומנהלי רבים, אורחים ושותפים לדרך, פתח פרופ' עמוס הופמן - סגן הנשיאה לעניינים אקדמיים ובין המברכים שכבדו את האירוע בנוכחותם בלטה ח"כ רחל עזריה. 

לאחר הטקס הדריכו הסטודנטים את המבקרים התערוכה, ערכו מעגלי שיח עם המבוגרים אותם הם ראיינו, ויצאו בצוותי תיעוד לקיים ראיונות מצולמים קצרים עם באי הקניון, שנענו בשמחה לתרום מזיכרונותיהם.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*