כניסה

מובילים שינוי חברתי בישראל

בית הספר לחברה ולממשל במכללה האקדמית בית ברל הפך בשנים האחרונות לאכסנייה אקדמית למאות רבות של עובדים בשירות הציבורי המגיעים אליו אחת לשבוע במטרה להתמקצע, לקבל כלים מחקריים לעבודתם, ולהגיע לתואר אקדמי BA במדעי החברה והרוח על סמך הכרה בקורסים על ידי האוניברסיטה הפתוחה.

כ-2,500 סטודנטים ממשרדי הממשלה, רשויות מקומיות וחברות ציבוריות לומדים כיום במשך 3 או 4 שנים, יום אחד בשבוע בקמפוס ירוק וכפרי ליד כפר סבא. בית הספר מקדם את רעיון ההשכלה האקדמית לכל, ולצד זה שינוי חברתי בישראל. בית הספר מבקש לשפר את רמת המינהל הציבורי מתוך אמונה כי עובדי השירות הציבורי יכולים להיות לא רק מנהלים אלא גם מנהיגים. לכן, לצד הידע אנו מטפחים ערכים של ממשל תקין ומקצועי וחברה הוגנת ושוויונית. אנו גאים בכך שלצד הידע אנו מנחילים גם ערכים ובכך שיותר מ-872 מעובדי השירות הציבורי סיימו בשנים האחרונות את לימודיהם אצלנו וזכו לתעודת התמחות אקדמית.

בית הספר לחברה ולממשל מציע תכניות לימודים גמישות וייחודיות המותאמות לכלל שוחרי הדעת ולעובדי השרות הציבורי בפרט. תכני הלימוד גובשו באופן ייחודי כך שיוסיפו לאוכלוסיית הסטודנטים העובדת ידע מעשי ועיוני בעבודתם, לקבל תעודת התמחות ולקבל הכרה על קורסים אלה לקראת לימודים לתואר BA במדעי החברה והרוח של האוניברסיטה הפתוחה.

מגוון תכניות לימודים

בחטיבת הממשל פועלות המגמות למנהל ומדיניות ציבורית, המגמה לקרימינולוגיה ואכיפת החוק והמגמה לניהול מידע וידע. הלימודים במגמות אלה מקנים הכרה לקראת תואר BA במדעי החברה והרוח של האוניברסיטה הפתוחה. 

בחטיבת החברה מתקיימות המגמה למדיניות ומנהיגות חברתית שלה ארבע אשכולות התמחות (מדיניות חברתית, מנהיגות קהילתית, אנתרופולוגיה ושינוי חברתי ומגדר ושינוי חברתי). בקרוב יושקו תכניות לימודים נוספות, בהן לימודי עבודה, שלטון מקומי, רב- תרבותיות והתמכרויות. הלימודים במגמות אלה מקנים הכרה לקראת תואר BA במדעי החברה והרוח של האוניברסיטה הפתוחה.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים נמשכת שלוש שנים + סמסטר נוסף, ומתקיימת יום אחד בשבוע.

תנאי הלימודים

תנאי הלימודים מאפשרים לסטודנטים להסתגל ללימודים באופן הדרגתי בשיטה ייחודית שפותחה במכללה האקדמית בית ברל. כך, לדוגמה, עובר כל סטודנט קורס סמסטריאלי במיומנויות למידה ובשנה הראשונה לומד את קורסי היסוד והמבוא. בהמשך יידרש למיומנויות למידה גבוהות יותר שיאפשרו לו ללמוד את הקורסים המתקדמים והמעמיקים יותר בתכנית הלימודים. גישה זו הוכיחה עצמה והובילה להצלחתם של מאות בוגרים שסיימו את לימודיהם אצלנו בשנים האחרונות.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*