כניסה
המכללה האקדמית בית ברל > מרכזים ויחידות > המרכז ללימודי חברה וקהילה > כתבות > פרספקטיבות מגדריות על הפוליטיקה של המרחב - הכנס השנתי לזכרה של ד"ר ויקי שירן

פרספקטיבות מגדריות על הפוליטיקה של המרחב - הכנס השנתי לזכרה של ד"ר ויקי שירן

הכנס השנתי לזכרה של ד"ר ויקי שירן - "היכן אני נמצאת?" פרספקטיבות מגדריות על הפוליטיקה של המרחב - יתקיים השנה ב-19/3.

בימים שבהם המושג "הדרת נשים" מככב בכל מהדורות החדשות ותופס מקום מרכזי בדיון הציבורי, ייבחן בכנס תפקידו של המרחב כמארגן, מעצב וייצב את יחסי הכוחות המגדריים בהקשרים שונים. במרכז הדיון יעמוד המושג "מרחב ממוגדר": כיצד ועל ידי מי הוא נוצר ומאושר, מהם המופעים שלו, מהן אפשרויות המבט, הידע, הסמכות והשליטה המתכוננות במסגרתו, ומהן ההשלכות שלו על הגוף המגדרי והמיני.

הכנס השנתי לזכרה של ד"ר ויקי שירן

מדי שנה עוסק הכנס לזכרה של ד"ר ויקי שירן בנושאים הקשורים לנשים וחברה, מסוגיות החזון בפמיניזם דרך נשים בפוליטיקה ועד התמקדות בעשייה משמעותית של נשים מובילות. ד"ר ויקי שירן ייסדה את התכנית ללימודי מגדר במכללה האקדמית בית ברל ולימדה באוניברסיטת תל אביב. היא בלטה בעיסוקיה הרבים בתחום החברה בישראל, והייתה דמות מובילה בתנועות המחאה החברתיות "הפנתרים השחורים", אל"ה (אזרחים למען השכונות), המזרח אל השלום, תמ"י והקשת הדמוקרטית המזרחית. כמו כן הייתה פעילה בארגוני נשים פמיניסטיות ובארגון הנשים המזרחיות "אחותי".

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*