כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

חדש! קרימינולוגיה ירוקה - קנאביס


ראש המגמה: ד"ר יפעת תמרקין-ליידר

מאז ועד היום צמח הקנאביס משמש לתחומים של טיפול, חקלאות, תזונה, דת הנאה ופנאי ועוד. ההתייחסות החברתית לצמח הקנאביס עברה במאה האחרונה תהפוכות רבות, החל מתפיסתו כסם מסוכן והוצאתו אל מחוץ לחוק, לעבר התפתחות עצומה של מחקר בתחום הרפואי. כיום אנו עדים לשימושים רפואיים נרחבים בצמח ונמצאים בעיצומה של מהפיכה ביחס לקנאביס, הן מבחינת התפיסה החברתית והחוקית והן מהבחינה הרפואית. לצד הכרה בהשפעות שליליות של שימוש לרעה בצמח, קיימות סגולות רבות שהולכות ומתגלות, ופוטנציאל כלכלי האדיר שטמון בפיתוח התחום הרפואי.

תחום הקנאביס מתפתח ותופס תאוצה רבה, ובשל מורכבותו הרבה נדרשת הכרה רחבה של הצמח, על סגולותיו ועל סכנותיו. תוכנית הלימודים במגמה מציעה מפגש עם שלל ההיבטים האלו אשר יקנה ללומדים בה תמונה רחבה על תחום הקנביס.

מטרות המסלול הן להקנות ידע אינטרדיסציפלינרי תיאורטי ופרקטי בתחום הקנאביס, תוך היכרות מעמיקה עם היבטים היסטוריים, תרבותיים, קרימינולוגיים, פרמקולוגיים, רפואיים וחקלאיים כמו גם עם היבטים של מדיניות, רגולציה, כלכלה ועסקים.

משך הלימודים

התוכנית מתפרשת על פני שנתיים + סמסמטר ונלמדת ביום אחד בשבוע.

איזו תעודה מקבלים בתום הלימודים?

  • תעודת התמחות בקרימינולוגיה ירוקה - קנאביס מטעם המכללה האקדמית בית ברל.
  • לימודי התעודה הנלמדים במגמות במרכז ללימודי חברה וקהילה יהיו מוכרים לצורך פטור מלימודי תואר ראשון (B.A) במדעי החברה והרוח של האוניברסיטה הפתוחה, בהתאם לכללי ההכרה של המל"ג מלימודים אקדמיים על בסיס לימודים לא אקדמיים – החלטת מל"ג מיום 22.12.2020 (עדכון החלטת מל"ג מיום 19.3.2019).

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*