כניסה

דברי דקאן המרכז ללימודי חברה וקהילה

יפעת תמרקין ליידר ​ד"ר יפעת תמרקין-ליידר
 yifaat.leider@beitberl.ac.il

מדוע לימודים אקדמיים?

לימודים אקדמיים מזמנים ללומדים גירוי אינטלקטואלי תוסס, פותחים חלונות התבוננות אל העולם, מציגים את המחשבה האנושית שהיוותה אבני דרך בהתפתחות החברה והתרבות, מכשירים למקצועיות ולהתמחות, משכללים ומשפרים את שיקול הדעת, מעניקים כלים לחשיבה עצמאית ולהפעלת כוח שיפוט, מפתחים את היכולת לחדש ולהתחדש ומעצבים את האישיות. האקדמיה מאפשרת להפיק מלימודים הנאה יתירה – הנאה המבוססת על ידע.

מדוע במרכז ללימודי חברה וקהילה במכללה האקדמית בית ברל?

המרכז ללימודי חברה וקהילה מציע מגמות לימוד במגוון תחומים ממדעי החברה והרוח.
במרכז מתקיימים לימודים במגמות קרימינולוגיה ואכיפת החוק, קרימינולוגיה ירוקה, קרימינולוגיה ירוקה - קנאביס, ניהול ארגוני חברתי, וביטחון והגנת העורף.
סגל המרכז ללימודי חברה וקהילה כולל מרצים מומחים בתחומם במדעי החברה והרוח והמוכרים בשדה האקדמי הדיסציפלינרי שלהם. לצדם, מלמדים בפקולטה מרצים שהם בכירים בתחומי דעת שונים ולהם ניסיון רחב ומקיף בעבודת השדה כמפקדים (בדימוס) בצבא ובמשטרה, ומנהלים בכירים בארגונים שונים במגזר הציבורי העסקי והפרטי.

מה תלמדו?

במגמה לקרימינולוגיה ואכיפת החוק תלמדו גורמים לפשיעה ודרכי התמודדות של מערכות אכיפת החוק; תרכשו כלים ויכולת להבין ולנתח גורמי עבריינות וסטייה חברתית דרך גישה ביו-פסיכוסוציאלית. 
במגמה לקרימינולוגיה ירוקה תכירו סוגיות סביבתיות שעל סדר היום הגלובלי והמקומי ואת תחום הפשיעה הירוקה במטרה לפתח אזרחות ומנהיגות סביבתית ולטפח סוכני שינוי שיטמיעו שינויים חברתיים סביבתיים.
במגמה לקרימינולוגיה ירוקה - קנאביס תרכשו ידע אינטרדיסציפלינרי תיאורטי ופרקטי בתחום הקנאביס, תוך היכרות מעמיקה עם היבטים היסטוריים, תרבותיים, קרימינולוגיים, פרמקולוגיים, רפואיים וחקלאיים כמו גם עם היבטים של מדיניות, רגולציה, כלכלה ועסקים.
במגמה לניהול ארגוני חברתי תלמדו על תהליכים בארגון וניתוח הסביבה הארגונית תוך הקניית ידע ניהולי ופרקטיות יישומיות לעבודה בשטח, תוך דגש על המציאות החברתית, הכלכלית והפוליטית שבתוכה פועל הארגון.
במגמה לביטחון והגנת העורף תלמדו על העורף האזרחי במצבי משבר, על היערכות לחירום והתמודדות עם מכלול האיומים על העורף האזרחי, מוכנותו ואיתנותו במצבים אלה.
הלומדים במגמות יפתחו יכולת פיתוח וחשיבה ביקורתית שתסייע להם בהמשך בלימודיהם האקדמיים ובמקומות עבודה.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*