כניסה

שלום בן אריה

​דואר אלקטרוני: shalom.benarie@beitberl.ac.ilשלום בן אריה

תחומי הוראה, מחקר ועשייה

בנייה הוראה ויישום תיאוריות ופרקטיקה של התמודדות עם מצבי חירום ביניהם:
  • מחקר שתוצאתו היא מודל להפחתת התמותה בהתרחש אירוע חירום לאומי כמו רעידת אדמה, צונאמי, ומלחמות בקרב האוכלוסייה. על המודל נכתבה תורה שלמה הכוללת חומר תורתי שאומץ על ידי רשויות החירום בישראל: פקע"ר, רח"ל, מ"י, מד"א, כב"ה. מדינות בעולם מגלות התעניינות במודל הזה.
  • מחקר על תובנות ולקחים מאירועי חירום בעולם, וכיצד נכון על פיהם להיערך טוב יותר להתמודדות עם מצבי חירום.
  • מחקר על השאלה מדוע בכל העולם עוברות יממה עד שתיים, שהן קריטיות להצלת החיים, עד ליצירת תמונת המצב, בשאלה מה קרה לאחר רעידת אדמה הרסנית. והאם ניתן לחזות מבעוד מועד מה יהיה הנזק הצפוי לבני אדם ומבנים כתוצאה מרעידת אדמה ובכך לזרז שליחת הסיוע לאזורים שנפגעו. בתוך זה תמצית המודל במאמר שפורסם במערכות.("ניהול אירוע המבוסס על הערכת נזקים מקדימה, מודל לקבלת החלטות מצילות חיים"). 
  • מחקר ובעקבותיו מודל שפותר את הבעיה שכ- 75% מהסיוע הבינלאומי, שמדינות וארגונים מושיטים למדינות לאחר התרחשות אסון, מפריעים להתאוששות ולא מסייעים. בעיקר כיצד ניתן להפוך את הסיוע לכזה שיהפוך להיות אפקטיבי בהיקף של כ- 75% בהשוואה למצב היום.
  • בניית תיקי יסוד, סילבוס של הרצאות, סימולציות ותכנים לחמישה קורסים להטמעת המודלים שנבנו. שניים מהם בבית ברל, שלושה נוספים שאחד מהם הועבר בלימודי תואר שני באוניברסיטת חיפה, ועוד שני קורסים שהועברו במשך 3 שנים במכללה לאיתנות של רשות החירום הלאומית.
  • הטמעת מודלים אלה להיערכות להתמודדות עם מצבי חירום בארגונים שונים כמו משרד החוץ, חברת החשמל, מפעלי ים המלח, רשות החירום הלאומית, רשויות מקומיות, בנק לאומי. 
בתפקיד האחרון שימש בדרגת תת אלוף ובמשך כ- 7.5 שנים כמפקד יחידת הארצית של פיקוד העורף, במסגרתה השתתף באופן פעיל בתפקידי פיקוד על- 16 משלחות סיוע למדינות בהן התרחשו אירועי חירום לאומיים כגון רעידות אדמה, צונאמי, גלישות קרקע ועוד.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*