כניסה

שירותים ומידע לסטודנטים

השאלת ספרים 
הזכות לשאילת ספרים היא אישית ואינה ניתנת להעברה. שאילת ספרים מותנית בהצגה של כרטיס קורא מגנטי בר-תוקף המונפק על ידי הספרייה המרכזית. 
סטודנטים לתואר ראשון זכאים לשאול 5 ספרי עיון (שאינם עותקי לילה), ו-2 ספרי ספרות יפה בו- זמנית, למשך תקופות שונות על פי סוג הספר (ההשאלה המינימלית היא לשבוע עם הארכה אוטומטית). 
סטודנטים לתואר שני זכאים לשאול 10 ספרי עיון (שאינם עותקי לילה), ו-2 ספרי ספרות יפה בו זמנית, למשך תקופות שונות על פי סוג הספר (ההשאלה המינימלית היא לשבוע עם הארכה אוטומטית).

השאלת לילה 

ספרים המסומנים בסרט צהוב נקבעו כעותקים להשאלת לילה בלבד.
זמני השאלת עותקים אלה: 
ימים א'-ד' מהשעה 18:00 עד השעה 10:00 בבוקר למחרת. 
יום ה' (או ערב חג) מהשעה 16:00 עד השעה 10:00 ביום א' (או יום לאחר החג) שאחריו.
ניתן להזמין עותק לילה להשאלה באותו יום. על המזמין להוציא את הספר מהמדף ולהירשם בדלפק ההדרכה באולם קריאה 3. הספר יישמר למזמין בדלפק ההדרכה עד זמן ההשאלה, או עד השעה 18:30. 

החזרת ספרים
יש להחזיר ספרים מושאלים בתאריך ההחזרה הנקוב בספר, עד שעת הסגירה של הספרייה. ניתן להחזיר את הספרים בדלפק ההשאלה או לשלשלם לתיבת החזרת הספרים הממוקמת בכניסה לספרייה, מחוץ לבניין.
זיכויו של ספר שהוחזר לתיבה בזמן שהספרייה סגורה יתבצע ביום העבודה שלמחרת (לא בשבת ובחג), וזהו גם מועד ההחזרה שיירשם במערכת.
סטודנט שלא יחזיר ספר במועד יקבל תזכורות בדוא"ל. אחרי שלוש תזכורות תיחסם בפניו האפשרות לקבל אישורים ממינהל התלמידים. קורא המאחר בהחזרת ספר מוזמן יחויב בקנס כספי ובהתאם לשיקול דעת עם אחראית מחלקת קוראים.

ספר אבוד 
במקרה של איבוד ספר מסיבה כלשהי, יתבקש הסטודנט לרכוש ספר חלופי, לפי צרכי הספרייה. 

הארכת השאלה אוטומטית
לכל הספרים המושאלים, מלבד הספרים היוצאים להשאלת לילה, נעשית הארכה אוטומטית, ואין צורך לבצע הארכה על ידי הקוראים.
כאשר ספר מוזמן על ידי קורא אחר, לא תתבצע הארכה אוטומטית והודעה על כך שהספר מוזמן תשלח הודעה לטלפון הנייד וכן לכתובת הדוא"ל ושל הקורא המחזיק בספר (כתובת הדוא"ל שניתנה לסטודנט במכללה או כתובת דוא"ל אישית במידה ויבקש לעדכנה בספרייה המרכזית). 
 
הזמנת ספרים 
ניתן להזמין ספר המושאל לקורא אחר, ולקבלו כשיוחזר. ניתן לבצע הזמנות במסך המצאי של הספר במערכת "זום". הזמנה זו מונעת את האפשרות להאריך את השאלתו של הספר. המזמין יקבל הודעה טלפונית כאשר הספר יגיע לספרייה, והוא יישמר עבורו בדלפק ההשאלה עד 48 שעות. 
בכל בירור בנושא השאלת ספרים, איבוד ספר, קנסות ועוד יש לפנות לאירית פינצ'ובסקי, אחראית שירותי הקוראים בטלפון  09-7476439.

יעץ מרחוק 
שירות היעץ מרחוק של הספרייה נותן תמיכה בתהליכי חיפוש: איתור פריטים ביבליוגרפיים והפניה למקורות מידע רלוונטיים בנושא מסויים. אנו נשלח ביבליוגרפיה של חומרים בנושא מבוקש (ספרים, מאמרים, עבודות מחקר, שאלונים), וכן מספר פריטים בטקסט מלא.
תשובה תישלח תוך ארבעה ימים לכל היותר.
הפנייה לשירות דרך טופס בקשת יעץ מרחוק.
לשאלות יעץ מורכבות יותר, הנכם מוזמנים להתקשר לורד רובין במחלקת ההדרכה בספרייה, טלפון: 09-7476447.

השאלה בין-ספרייתית 
ניתן להזמין ספרים, מחקרים, שאלונים, או מאמרים, שאינם נמצאים בספרייה מספריות אחרות, איתן יש לנו קשרי השאלה בארץ. 
השירות כרוך לעיתים בתשלום עבור משלוח ו/או צילום, בהתאם לדרישת המוסד השולח.
לקבלת השירות יש למלא טופס השאלה בין ספרייתית, או לפנות יוליה וקסלר בטלפון 09-7476421.
 
קורס הדרכה בחיפוש מידע 
סטודנטים בשנה הראשונה ללימודים, בפקולטה לחינוך או בפקולטה לחברה ולתרבות, חייבים להשתתף בקורס מתוקשב להכרת הספרייה. הקורס נמצא במערכת moodle וכולל מספר יחידות לימוד ומבדקים לגבי איתור ספרים ומאמרים בספרייה באמצעות כלי החיפוש העיקרי של הספרייה - מערכת "זום". 

פגישה עם ספרנית
ניתן להזמין הדרכה אישית בחיפוש מידע, איתור שאלונים ועוד. לתיאום הדרכה יש לפנות לורד רובין בכתובת veredru@beitberl.ac.il או בטלפון 09-7476447 וכן לאירית פינצ'בסקי בכתובת iritp@beitberl.ac.il או בטלפון 09-7476439.


 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.