כניסה

החוג למקרא ולתרבות ישראל

​​
ראש החוג: 
ד"ר אילון שמיר​


השורשים שלנו בארץ על נופיה, מועדיה וסיפוריה צמחו בספר הספרים. תשובות ערכיות ומעשיות של התרבות היהודית לשאלות ואתגרים אקטואליים.

למי מיועדת התכנית?

  • סטודנטים הלו​מדים לתואר B.Ed ​​ששאלות של זהות, תרבות וחברה מעסיקות אותם.
  • ​אקדמאים המעוניינים בהסבה להוראת מקרא ו/או תרבות ישראל.
​​בוגרי החוג נותנים מענה לביקוש הרב במערכת החינוך הן למורים במקצוע תנ"ך והן למורים במקצוע הלימודים החדש "תרבות יהודית ישראלית".​

​תכנית הלימודים בחוג למקרא ולתרבות ישראל מכשירה בוגרים שיוכלו ללמד כל אחד מן המקצועות (על פי בחירתם) מתוך אוריינות טקסטואלית, רוחב יריעה ופיתוח חשיבה ביקורתית. 

התכנית מציידת את לומדיה במיומנויות שיאפשרו להם להתמודד בעצמם עם הבנה, פרשנות והוראה של חטיבות טקסטואליות שונות; מכירה להם את הסוגות הספרותיות המרכזיות בכל אחת מן הדיסציפלינות ומביאה אותם לכדי יכולת של כתיבת עבודות חקר אקדמיות בתחום התמקצעותם.

התכנית מאפשרת למידה בינתחומית ומגוונת בארבעה אשכולות נושאיים שבנויים סביב תכנים ערכיים שנמצאים על סדר יומה של החברה הישראלית: צדק חברתי ופערים כלכליים; שוויון וצדק מגדרי; אתגרי החיים בחברה רב-תרבותית; יחסי ישראל והתפוצות; מנהיגות ועוד. העיסוק בסוגיות אלו יאפשר לתלמידים התמודדות אישית משמעותית בדרכם לעצב את תפיסת עולמם, ולהפוך לאנשי חינוך מובילים ומשפיעים על המרחב הציבורי של מדינת ישראל.

איזו תעודה מקבלים?

​ניתן ללמוד בחוג למקרא ולתרבות ישראל, ולקבל תעודת הוראה באחד המקצועות או בשניהם.
מי שיבחר לעשות תעודת הוראה במקצוע אחד - ילמד 26 שעות מתוך הקורסים המוצעים בחוג על פי הפירוט שמופיע בידיעון ובמערכת הלימודים.
מי שיבחר לעשות 2 תעודות הוראה, ילמד את מלוא הקורסים שניתנים על ידי החוג, וישלים ל 52 שעות באופן הבא:
4 שעות (קורסים סימסטריאלים) בהדרכה אישית.
יתר השעות יושלמו: 
א. בקורסים מאוגמים של החוג עם אחת המגמות בפקולטה לחברה ולתרבות; 
ב. בקורסים מן החוגים לספרות, היסטוריה ולשון, על פי החלטת ראש החוג.

 
 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*