המרכז לסימולציה

מרכז הסימולציה הינה יחידה כלל מכללתית שמטרתה לסייע לאנשי חינוך להתמודד באופן יעיל עם מצבי קונפליקט ולשפר כישורי תקשורת בין אישיים הדרושים לשיח מקצועי חינוכי – במיוחד מפגשים עם תלמידים, הורים, או מנהלים.

ההתנסות בסימולציות מול שחקנים מקצועיים המגלמים את ה"אחר" מאפשרת להתאמן בניהול שיחות בין אישיות טעונות, לתרגל התמודדות במצבים מאתגרים המדמים באופן אותנטי סיטואציות מעולם ההוראה, ולחזק מיומנויות המאפשרות שיח דיאלוגי במצבי קונפליקט בעלי עצימות רגשית גבוהה. וכל זאת בסביבה בטוחה ותומכת.

הסדנה עוסקת בתפיסות מקצועיות של מנהיגות והובלה ובמיומנויות תקשורת (כגון: סוגי הקשבה, התמודדות עם סמכות או התנגדות, ניהול שיחות קשות, אמפתיה, אסרטיביות ועוד) וזאת במטרה לחזק את הממד הבינאישי בהוראה ואת כינונם של יחסים אכפתיים ושיח בינאישי בין מורים-תלמידים-הורים-מנהלים ועם אנשי צוות או בעלי תפקידים שונים. בסדנה, בגישה מבררת ולא שיפוטית, בוחנים הנחות, ערכים ואת מרחב האפשרויות הראוי לפעולה.

הסימולציות, המצולמות בווידאו, מלוות בלמידת עמיתים ומאפשרות למשתתפים לבחון במבט רפלקטיבי ולא שיפוטי ובשיתוף עמיתים, החלטות, דרכי התמודדות ותגובות חלופיות לאותו אירוע. כל סימולציה נערכת על פי תרחיש אשר הותאם מראש לקהל היעד, בהנחיית מנחה ובהשתתפות שחקנים מקצועיים המגלמים דמויות שונות מעולמם של המשתתפים (תלמידים, הורים, מנהלים ועוד).

הסימולציות מצולמות בשני אולפנים ומוקרנות לצפייה בזמן אמת בחדרים סמוכים. לאחר כל סימולציה מתקיים תחקור (debriefing) קבוצתי מובנה, המבוסס על צפייה בקטעי וידאו, על משוב מעמיתים ומהשחקן ועל התבוננות אישית רפלקטיבית.
הסדנאות מתאימות לאנשי חינוך בכל התפקידים החל משלב ההכשרה ועד ניהול ופיקוח. בנוסף, יש לנו מיומנות וניסיון בפיתוח סדנאות עבור קבוצות מעולמות תוכן מגוונים כמו משפטים, עבודה סוציאלית ועוד.

סדנאות סימולציה

צוות המרכז כולל מנחים ושחקנים מקצועיים, כולם בעלי הכשרה מקצועית רחבה בהנחייה ומשחק בסימולציות חינוכיות.
ניתן לקיים סדנאות בעברית, ערבית ואנגלית.
המרכז מציע מודלים שונים של סדנאות סימולציה:

  • סדנה פרונטלית המתקיימת במרחב טכנולוגי-פדגוגי מותאם לקבוצות של עד 15 משתתפים. הסימולציה נערכת בחדר בעל מראה חד כיוונית דרכה צופה הקבוצה בסימולציה בזמן אמת..
  • סדנה מקוונת קבוצתית המתקיימת בפלטפורמת זום ומיועדת לקבוצות של עד 17 משתתפים..
  • סימולציה מקוונת אישית בה כל משתתף מתנסה בסימולציה מול שחקן..
  • שילוב סימולציות בשיעורים בהשתתפות שחקנים.

צוות המרכז

  • מנהלת המרכז: דפנה צוקרמן
  • מנהלת קשרי חוץ: מיכל רוט
  • מנהלת שותפה סדנאות ערבית: פרוונה ודוד-איראני
  • מנהלת אדמיניסטרטיבית: סיגל ברוכים

צרו קשר

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.