כניסה
פרטי התקשרות
כתובת
שעות קבלה
טלפון
דואר אלקטרוני

על המרכז

מרכז בובר לחינוך דיאלוגי מתמחה בהכשרת מחנכים ומחנכות בגישה של פדגוגיה המשלבת חינוך פורמלי ובלתי-פורמלי, ומעודד העצמה אישית ויכולות חדשניות התואמות את הצרכים והגישות לחינוך במאה ה-21. הלומדים והמלמדים בונים יחד את תכני הלימוד ויוצרים למידה אינטרדיסציפלינרית ומודולרית, הקשורה לעשייתם החינוכית של הלומדים.

סטודנטיות וסטודנטים לחינוך בלימודי B.Ed יכולות/ים לבחור ללמוד את כלל תכנית הלימודים או קורסים מתוך תכנית הלימודים שלהן/ם בדרכי ההוראה-למידה של המרכז.
מדי שנה, לומדים במרכז מאות סטודנטים/יות המעוניינים/ות בהכשרה זו.

המרכז הוקם במכללה האקדמית בית ברל בשנת 2019, על שמו של הפילוסוף מרדכי מרטין בובר (1965-1878), הוגה הפילוסופיה הדו-שיחית, המהווה את אחד מעמודי התווך של המרכז.

המרכז החליף את "בית המדרש למורי עם", שפעל במכללה בשני העשורים האחרונים בשיתוף פעולה בין המכללה לבין עמותת ניר חינוכי-שתפני* של תנועת דרור-ישראל.
שיתוף הפעולה הנמשך גם כיום התרחב במהלך השנים עם הצטרפותם של חברי קבוצות הבחירה של המחנות העולים בשנת 2009, חברי תנועת הבוגרים של השומר הצעיר בשנת 2011 וחברי תנועת תרבות בשנת 2017. פעולותיהן החינוכיות-חלוציות של כלל התנועות שחבריהן לומדים במרכז בובר לחינוך דיאלוגי, מעשירות את ייחודו הפדגוגי והרעיוני.

* עמותת ניר חינוכי-שתפני מקדמת עשייה חינוכית-חברתית לפעוטות, ילדים, נוער ומבוגרים בחברה הישראלית, ומפעילה באופן עצמאי "בית מדרש למורי-עם" כמסגרת חוץ אקדמית להכשרת מחנכים.

צוות מרכז בובר

ראש ועדת ההיגוי של מרכז בובר – פרופ' יצחק גרינברג
ראש מרכז בובר – ד"ר אלון פאוקר
רכז מרכז בובר מטעם עמותת ניר חינוכי-שתפני – חגי הררי
אחראית מנהל מרכז בובר – טל דהן, טלפון: 09-7473165 | tald@beitberl.ac.il
קבוצת מבפנים – חברה | חינוך | דיאלוג, תובל על ידי חברת הסגל האקדמי של המכללה, הסופרת, ד"ר מירב סדי נקר, זוכת פרס ספיר לספרי ביכורים וזוכת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, על שם לוי אשכול. 

תנועות הבוגרים השותפות למכללה האקדמית בית ברל במרכז בובר

 
 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*