דבר סגן הנשיאה

Ali Wated

בנוסף לתוכניות האקדמיות המגוונות והמאתגרות שמציעה המכללה האקדמית בית ברל, היא גם מציעה את הקמפוס הירוק שלה המיוחד ביופיו והמגוון באוכלוסיית הסטודנטים והסגלים שלו. הוא מזמן לבאים לשערי המכללה אווירה של חיים משותפים. בראש ובראשונה המכללה מהווה קהילה אקדמית – להכשרת מורים ועובדי חינוך – אשר בה השלם הוא הרבה יותר מסך חלקיו. יש בה אווירה של יצירה אינטלקטואלית, תחושה של חדשנות, שיח פורה ולימוד משותף, חינוך לחיים משותפים, חינוך למניעת גזענות, מרחב בטוח ונעים להחלפת דעות והרחבת אופקים וחיבור עם הקהילה מסביב. אני מאמין שהמכללה שלנו יכולה להוות מודל לשילוב מרכיביה השונים של האוכלוסייה בישראל לקידום חברה בריאה המתקיימת על בסיס של צדק, שוויון וכבוד הדדי. חברה המכוונת ליצירתיות אקדמית וחברתית. אני מאמין שהיכרות תרבותית הדדית היא חלק אינטגרלי בהכשרת המורים לעתיד בישראל. קידום היכרות זו תביא ללא כל ספק, לחיזוק האימון ולקידום השוויון בין מרכיביה של האוכלוסייה בישראל.

להשגת מטרות חשובות אלה – אקדמיות וחברתיות – אנו פועלים בנוסף למישור של תוכניות הלימודים גם במישור התומך בהן. במישור התומך אנו מפעילים מספר מרכזים ייחודיים. כגון:
מרכז חינוך לחיים משותפים – בין היתר המרכז מקדם הכשרת מחנכי העתיד לקידום של חברה משותפת. חברה משותפת בקמפוס שתשמש מודל לסגל ולסטודנטים ולעבור מהרחבת ידע להעמקת שותפות על בסיס ערכים של שוויון ואימון שהם בסיס הדמוקרטיה.
מרכז החדשנות – הוא מלווה סטודנטים וסטודנטיות להוראה ואנשי חינוך פעילים בהכשרות ללמידה חדשנית ומתחדשת. בו ניתן ללמוד מיומנויות שנדרשות למורים של היום, כמו איך להישאר רלוונטיים בעולם של טכנולוגיה משתנה, איך לפתח חוסן נפשי בקרב המורה ותלמידיו, איך ליצור קהילה לומדת מסביב למורה ועוד.
מרכז ההוראה והלמידה – המרכז מהווה בית חם ומקצועי לסגל המרצים ולסטודנטים. עבור המרצים המרכז מאפשר שיתוף של ידע מתודולוגי בנוגע להוראה והדרכים לקידומהּ, שיתוף של ידע דיסציפלינרי ודרכי הוראתו ושיתוף של ידע מניסיון אישי. עבור הסטודנטים המרכז מאפשר קידום הלמידה האקדמית וטיפוח מיומנויות המאה ה-21 כנדרש לבוגר מוסד להשכלה גבוהה בימינו.
מרכז התמיכה – הוא פועל להנגשת ההשכלה לסטודנטים עם לקות למידה והפרעת קשב וכן לסטודנטים עם מוגבלות הלומדים במכללה בכל מסגרות הלימוד, במטרה להקנות כלים ללמידה עצמאית ולאפשר מימוש יכולות, העצמת הסטודנט ומעורבותו. במרכז מקבל הסטודנט יחס חם ומכיל, דלת פתוחה ואוזן קשבת לצרכיו, גם מרחוק וגם מקרוב.
מרכזים אלה הם חלק מזערי ממה שהקמפוס שלנו מזמן לסטודנטיות.ים, הם משקפים את היחידיות של המכללה האקדמית בית ברל כמוסד אקדמי – שילוב של הכשרה אקדמית עם הכשרה חברתית אינטלקטואלית למחנכי הדורות בישראל.

פרופ' עלי ותד
​סגן הנשיאה לעניינים אקדמיים

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.