כניסה

דוד אגייב

דוד אגייב

בן 36 + 2 ילדים, בעל תואר שני בחינוך, יזם ומנהל פרויקט לופט – מיזם חברתי למען דרי רחוב.

הסיפור שלי - 
עזבתי את ספסל הלימודים בגיל צעיר בגלל בעיות התנהגות שהגיעו עד לפתיחת תיקים במשטרה.
כעולה חדש זו היתה תקופת הסתגלות לא מוצלחת במיוחד.
בגיל 18 התגייסתי לצבא, ולאחר השחרור החלטתי להשלים בגרויות ב"רום פרט".
באותה תקופה הבנתי שכמו שאני קיבלתי הזדמנות בעולם הזה מבחינת החינוך, והחינוך הבלתי פורמלי, כך אני רוצה גם לתת הזדמנויות לאחרים והחלטתי להירשם ללימודי חינוך במכללה האקדמית בית ברל -  תואר ראשון בקידום נוער ומדעי ההתנהגות ובשלב מאוחד יותר גם היסטוריה.

במהלך תקופת הלימודים בניתי את הזהות האישית שלי, זהות חינוכית, זהות שאפשרה כניסה חזרה לחברה הישראלית ממקום של תיקון, ממקום של נתינה ולא קבלה.
הכרתי הרבה אנשי חינוך טובים בבית ברל, ושם בעצם הבנתי שהמצב של החברה הישראלית לא כזה גרוע, ושיש הרבה אנשים ודברים טובים בחברה שלנו.

בנוסף במרכז לליקויי למידה נתנו לי אסטרטגיות טובות, אהוד שמחי ואריאלה הלוינג, המרצות חנה חימי וחגית בוני-נח. אנשים שבעצם נתנו לי המון כלים ועזרו לי להאמין בעצמי. ועל הדרך כל המסגרות של ההתנסות, העבודה המעשית שקבלתי מטעם הלימודים ששם בעצם גיליתי את הכישרונות שלי. קיבלתי המון כלים איך לעבוד עם נוער, איך לעזור לנוער בסיכון לאותם ילדים, שאני בעצמי הייתי במקום הזה, וגם על הדרך הכרתי אנשים שבהמשך החיים הפכו להיות פרטנרים שלי ובעזרת בית ברל גם הצלחתי למצוא לעצמי עבודה בזכות החשיפה בין המסגרות, הכרת מסגרות שבית ברל אפשרה, ולנו כסטודנטים זה נתן המון כלים איך לחפש עבודה ומיומנויות למצוא את עצמנו במסגרות חינוכיות.

אחד הדברים החשובים והמרגשים שלמדתי בבית ברל זה להיות מישהו שמאמין בשינוי, מאמין שאפשר לשנות כל אחד ובכל מקום ולהיות אנושי יותר, להיות איש חינוך אמיתי, ועל הדרך הבנתי שאת הכלים שקבלתי בבית ברל אני יכול לפתוח להמון כיוונים. גם לעבוד עם דרי רחוב, גם עם אנשים שעוסקים בזנות, גם עם אסירים משוחררים, עם המון אנשים. 

כשסיימתי את לימודיי שמעתי הרבה אנשים שאמרו שחבל שלא הלכו ללמוד תואר בעבודה סוציאלית, אבל אני תמיד ידעתי שהכלים שקיבלתי בחינוך יעזרו לי, כי הכל בסופו של דבר מתחיל בחינוך ונגמר בחינוך.
אני איש חינוך גאה, הכלים שקבלתי מבית ברל הם בעצם הכלים שאני עובד איתם עד היום עם דרי הרחוב.

לצפייה בסיפור של דוד אגייב לחצו כאן >


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*