כניסה

פעילות מרכז הסימולציה בחינוך במכללה האקדמית בית ברל

בשנת הלימודים תשע"ט, פתחנו במכללה מרכז סימולציה. עד כה קיימנו כ-80 סדנאות לקהלי יעד שונים בתוך ומחוץ למכללה: סטודנטים בהכשרה להוראה, מתמחים בשנת הסטאז', מורים חדשים וותיקים, בעלי תפקידים במערכת החינוך וסגל אקדמי ומנהלי. הסימולציות מתקיימות בשפה העברית והערבית.

'למידה מבוססת סימולציה' היא מתודה חדשנית המסייעת לאנשי חינוך להתמודד באופן יעיל עם מצבי קונפליקט, ולשפר מיומנויות תקשורת (כמו אמפטיה, הקשבה, אסרטיביות) הדרושים לניהול שיח מקצועי חינוכי – במיוחד במפגשים 'טעונים' עם תלמידים, הורים, או מנהלים. וכל זאת במטרה לחזק את הממד הבינאישי בהוראה. 

התנסות בסימולציות מאפשרת להתאמן ולתרגל התמודדות במצבים מאתגרים המדמים באופן הכי קרוב ואותנטי סיטואציות מעולם ההוראה, וזאת בסביבה בטוחה ותומכת.

הסימולציה נערכת על פי תרחיש אשר הותאם מראש לקהל היעד, בהנחיה מקצועית ובהשתתפות שחקנים המגלמים דמויות שונות מעולמם המקצועי של המשתתפים (תלמידים, הורים, מנהלים). 

הסימולציות מצולמות בווידאו בשני אולפנים מקבילים, המצוידים בטכנולוגיה ייעודית והן מוקרנות לצפייה, בזמן אמת, בחדרים סמוכים. לאחר כל סימולציה מתקיים תחקור (debriefing) קבוצתי מובנה, המבוסס על צפייה בקטעי וידאו, על משוב מעמיתים ומהשחקן.  בהנחיה מקצועית מתאפשר למשתתפים לבחון במבט רפלקטיבי ולא שיפוטי, דרכי התמודדות ותגובות חלופיות לאותו אירוע. 

את המרכז מנהלת ד"ר אורית אלמוג ואיתה מרכזות את הפיתוח וההדרכה ד"ר אילנה מילשטיין - בעברית ופרוונה ודוד-איראני – בערבית, והגברת סיגל ברוכים משמשת כרכזת אדמיניסטרטיבית.


תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*