כניסה

תואר ראשון באמנות ותעודת הוראה .B.Ed.F.A


אמנות היא משחק. משחק ללא גבולות, המתנהל מזה דורות בכל רחבי העולם. משחק שחוקיו משתנים ללא הרף, חלקם נעלמים, חלקם מתהווים. משחק שכדי להשתתף בו נדרש ידע ייחודי לצד זמן והשקעה להפנמתו ויישומו. אם בוער בך הרצון לשחק - אנחנו מזמינים אותך למגרש המשחקים המאתגר והמתוחכם שלנו. מגרש שאיננו מעוניינים להגדיר אותו. מגרש שבו לכל כלל עשוי להתגלות יוצא מן הכלל שאותו אנחנו כאנשי אמנות בעצם מבקשים. אנחנו מזמינים אותך לשוטט, לחפש, להתמסר למסע שלא ברור מה סופו, מזמינים אותך להפתיע את עצמך, להפתיע אותנו, לצאת לדרך בלי לדעת מה סופה ואלו דברים חדשים יתגלו בה. שנתחיל לשחק?

נעים להכיר - המדרשה - הפקולטה לאמנויות | תואר ראשון באמנות

המדרשה - הפקולטה לאמנויות של המכללה האקדמית בית ברל מציעה לבאים בשעריה הזדמנויות מסעירות וחוויה ייחודית של התפתחות, חקירה וגילוי מתמיד. הסטודנטים המצטרפים למדרשה הופכים לחלק ממסורת מפוארת של יוצרים שלמדו בה והשתלבו כדמויות מפתח בעולם האמנות והתרבות בארץ ובעולם. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל המסורת הזו ואף לאתגר אותה, לערער עליה, להתריס כנגדה ולעצב ביחד איתנו לא רק את חווית הלימודים שלכם - אלא גם את תפיסת עולמכם האמנותית והתרבותית הייחודית. 

כדי לתת טעימה מהחוויה הייחודית, בחרנו לשתף אתכם בדבריו של דורון רבינא, בוגר המדרשה ומרצה בה, דקאן הפקולטה לשעבר, אמן ואוצר ראשי לשעבר של מוזיאון תל אביב:
”אני יכול רק להתקנא במפגש הצפוי לכם עם האנשים הייחודיים, המקוריים והמרשימים כל כך הנמנים עם סגל המרצים במדרשה. אלו הם אנשים שהרחיבו את דעתי, הסעירו את מחשבתי וממשיכים לעשות זאת גם היום, והם מחכים לכם, מתוך עניין והתרגשות רבה, בציפייה לדיאלוג דינמי ופורה".

הלימודים במדרשה מעוצבים על פי הצרכים הייחודיים של כל סטודנט בהתכווננות בלתי פוסקת לשאיפות המקצועיות והאמנותיות של כל אחד ואחת מכם. התכנית מתמקדת בלימודי אמנות הכוללים מגוון רחב ועשיר של תחומים ופעילויות אמנותיות: ציור, פיסול, צילום וידאו, מדיה, קרמיקה, אמנות ואקולוגיה, התנסות מעשית עשירה הכוללת סדנאות עבודה, סיורי אמנות ייחודיים, מפגשי אמן, תערוכות סטודנטים וביקורת עבודות, לילות לבנים של אמנות ועוד. כמו כן, התכנית משלבת לימודים עיוניים מרתקים: היסטוריה של האמנות, פילוסופיה, אוצרות, תיאוריה ופרשנות, חשיבה ביקורתית, פוליטיקת זהויות, אקטיביזם, מגדר ועוד. 

מסלול הלימודים מזכה את בוגריו בתואר ראשון באמנות .B.Ed.F.A וכן בתעודת הוראה, ומכשיר את הבוגרים ללמד בכל שכבות הגיל, במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות במערכת החינוך ולהשתלב בשדה האמנות, החברה והחינוך בארץ.

למה כדאי ללמוד אמנות במדרשה - הפקולטה לאמנויות?

  • בגלל האפשרות ללמוד מהאמנים והאמניות המובילים בארץ ובעולם - כניסה אל המדרשה היא כניסה אל ליבו הפועם של עולם האמנות. הלימודים מפגישים את הסטודנטים עם אמנים ואוצרים מובילים לכל אורך תכנית הלימודים במסגרת הרצאות קבועות, סדנאות אמן ייחודיות, ביקורת עבודות סטודנטים ועוד.
  • בגלל הקשר האישי - הסטודנטים שלנו נהנים מקשר חם ואישי עם המרצים, המחויבים לליווי צמוד ואכפתי גם הרבה מעבר למסגרת השיעורים הרגילה.
  • בגלל הסדנאות המתקדמות - הסטודנטים שלנו נהנים מגישה לציוד האמנות החדיש והמתקדם ביותר: ממעבדות וידאו משוכללות, תוכנות עיבוד תמונה, וידאו וסאונד, מדפסות וסורקי תלת מימד ועד ציוד חדשני בתחום הצילום, הפיסול והציור ומרחבי עבודה אישיים.
  • בגלל חילופי הסטודנטים - אפשרות ייחודית ללמוד סמסטר באקדמיות מובילות ברחבי אירופה.
  • בגלל הקמפוס היפהפה - הלימודים מתקיימים בקמפוס ירוק ופסטורלי, שיש האומרים שהוא בעצמו מעורר השראה ליצירה 😊
  • בגלל הרב תרבותיות - המדרשה דוגלת בחופש ביטוי, בפלורליזם ובחיים משותפים ומהווה מרחב מוגן ומעשיר של ריבוי זהויות, תרבויות ותפיסות מגוונות.
  • בגלל האפשרויות להמשך - במהלך התואר סטודנט.ית שמעוניינ.ת יוכל ללמוד את קורסי ההשלמה הנדרשים כתנאי לקבלה ללימודי תואר שני M.A.A.T בטיפול באמצעות אמנויות – אמנות חזותית. לפרטים >

האם התכנית ללימודי תואר ראשון באמנות יכולה להתאים לי?

הסטודנטים שבוחרים בלימודי אמנות וחינוך במדרשה לאמנויות במכללה האקדמית בית ברל הם בדרך כלל:
  • אנשים עם רוח חופשית, שבוערת בהם התשוקה ליצור, להתפתח ולהעביר את התשוקה הזו הלאה.
  • סטודנטים שרוצים להתפתח גם כאמנים וגם כאקטיביסטים ומאמינים שאמנות יכולה לחולל שינוי.
  • אנשים סקרנים עם חשיבה פלורליסטית, המעוניינים להתנסות בחוויה שמתחילה במקום אחד ומסתיימת במקום אחר ולא ידוע...

איך תואר ראשון באמנות מקדם אותי בחיים האמיתיים?

הסטודנטים שלנו מקבלים את ההכשרה המקיפה והמקצועית ביותר ומשתלבים בקלות בקהילת האמנות והחינוך לאמנות בארץ. רבים מהבוגרים שלנו הפכו לאמנים ואמניות בולטים, ממלאים תפקידי ניהול במוסדות אמנות ותרבות ומשמשים כראשי מחלקות וחוגים לאמנות במוסדות אקדמיים ובמסגרות שונות במערכת החינוך.

איך נראית תכנית לימודי אמנות ביומיום?

הלימודים נמשכים ארבע שנים.
בשנה א' הלימודים נפרסים על פני 4 ימים בשבוע, מוקדשים ללימודי יסוד בכל אחד מתחומי האמנות הנלמדים במדרשה: ציור ורישום, פיסול, מדיה דיגיטלית, צילום, וידאו ארט, קרמיקה, אמנות ואקולוגיה, שפת האמנות, כמו כן, מבואות בהיסטוריה ופילוסופיה של האמנות וחינוך לאמנות.
בשנים ב'-ג' הלימודים נפרסים על פני 4 - 5 ימים בשבוע, מתמקדים בלימודי אמנות מעשיים ולימודי אמנות עיוניים, הבנויים בעיקר על בחירתו של הסטודנט.
חצי יום בשבוע מוקדש להתנסות מעשית בבתי ספר.
בשנה ד' הלימודים מרוכזים ביום אחד ומתמקדים בהכנה לתערוכת הגמר.

יש מלגות או מענקים?

ישנה ​מלגת שכר לימוד בסך 5,000 ש"ח לשנה א למועמדים שיצטיינו בוועדת קבלה ועומדים בתנאי הקבלה ללימודים. לפרטים >

מי המרצים והמרצות שילוו אותי?

סגל המרצים כולל אמנים ואמניות מהשורה הראשונה, שהציגו בבמות החשובות בארץ ובעולם ומובילים את שדה האמנות בישראל, אוצרים בכירים וחוקרים מומחים בתחום התיאוריה וההיסטוריה של האמנות. 
בתחום החינוך הסגל כולל אמנים ואמניות שבחרו להקדיש את עצמם לחינוך לאמנויות ולהעברת התשוקה, הידע והמיומנויות גם לדור הבא. 


 
 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
 
 
9121*