לימודי אמנות מעשיים

​ראש המחלקה: אפרת גל-נור

לימודי האמנות המעשית מהווים את תחום הלימודים הגדול והמרכזי במדרשה.
לימודים אלו מושתתים על הקניית מיומנויות מעשיות בכל המדיומים האמנותיים, לצד הטענת המיומנויות האלו בהקשרים רעיוניים ופילוסופיים.
במהלך שנות הלימוד, במקביל לרכישת ההיבטים המעשיים והמיומנויות הטכניות, משתכללים ההקשרים התרבותיים והרעיוניים הגלומים בעשיית אמנות ונשאלות שאלות על אופנים שונים של מבע אמנותי, שאלות של ניסוח אמנותי ויחסי צורה ותוכן. מאחר ששאלות אמנותיות אלו עולות במהלכה של עבודה מעשית בפועל, חל תהליך של גילוי יכולות פרטיקולריות של הסטודנט, מתפתחות העדפות ותפיסות אמנותיות וצומח יוצר בעל שפה ייחודית ועצמאית הקשורה קשר הדוק לכאן ועכשיו.

התוכנית בלימודי אמנות, מאפשרת לכל סטודנט החל משנה ב' ואילך, להרכיב לו תוכנית לימודי אמנות ייחודית בהתאם לרצונותיו, תחומי העניין שלו וצרכיו הייחודיים (זאת בכפוף לתנאי הקדם של הקורסים השונים). הגמישות המקסימלית מאפשרת לסטודנט המעוניין בכך להתמקד בתחום לימודים אחד (כמו צילום או וידאו) ולהרכיב לעצמו מערכת שעורים שכוללת התמקצעות בתחום זה. במקביל, סטודנט שמעדיף ללמוד תחומים שונים ומגוונים, יכול להרכיב לעצמו תמהיל קורסים המורכב מתחומים שונים.

התוכנית כוללת כתות אמן פרוייקטליות סמסטריליות ולצידן סדנאות מדיומליות.
ככלל, תוכנית הלימודים המעשיים נבנית תוך שמירה על היחס בין גוף הידע התאורטי הקיים בתחום האמנות, לבין פתיחות להשתנות מתמדת של גבולות האמנות והגדרתה.

במהלך שיעורים שבהם עבודותיו של הסטודנט מהוות את חומר הגלם המשמעותי, נוצרים תהליכי למידה דינמיים ובלתי צפויים. עולמו של הסטודנט ופעילותו האמנותית מעצבים את סדר היום של השיעור ומקיימים רלוונטיות ספציפית לתחומי העניין שלו.

לימודי אמנות מעשיים מציעים מניפה רחבה של תחומים

סדנאות

סדנאות פתוחות ללימוד עצמי וחדרי עבודה אישיים הם חלק מהתמיכה בלימודי אמנות מעשיים, יחד עם חללי תצוגה, מתקנים וציוד עשיר.

סגל המרצים בתחום אמנות מעשית

את השיעורים המעשיים מלמדים בכירי האמנים בארץ, אמנים בעלי תפיסות עולם שונות ואף סותרות. הרבגוניות באופני העשייה של אמנים אלו ובפרשנותם השונה למהלכים הקשורים בעשיית אמנות, מאפשרים לסטודנט לחוות חווית לימודים ריבונית ועשירה המתקיימת מתוך בחירה מבין אופציות אמנותיות רבות ושונות.

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.