תואר שני M.Ed בקידום נוער בסיכון ובמצוקה

נעים להכיר, תואר שני M.Ed בקידום נוער בסיכון ובמצוקה

גם אתם הייתם פעם מתבגרים ואתם ודאי זוכרים: התקופה של גיל ההתבגרות מביאה עימה קשיים רגשיים והתנהגותיים רבים. האתגרים הללו מתעצמים במיוחד בתקופתנו, המאופיינת בהשפעות השליליות של האינטרנט והרשתות החברתיות על המתבגרים מחד ובהיחלשות הסמכות ההורית מנגד. לאור האתגרים הללו בולט המחסור בשטח באנשי מקצוע המתמחים בעבודה עם נוער ככלל, ונוער בסיכון בפרט. חוסר היכולת של המערכת לזהות את מצבי הסיכון בשלביהם הראשונים ולתת להם מענה מביא לכך שיותר ויותר מתבגרים נושרים ממערכת החינוך או "נופלים בין הכיסאות". כדי לשנות את המציאות הזו הוקמה התוכנית לקידום נוער בסיכון ובמצוקה במכללה האקדמית בית ברל.

התוכנית הייחודית הינה הראשונה מסוגה בישראל להכשרת אנשי מקצוע מומחים בתחום של נוער בסיכון ובמצוקה. הבוגרים שלנו משנים את המציאות של בני ובנות נוער וצעירים ועוסקים בעשייה חינוכית-טיפולית על בסיס יומיומי, הן באמצעות עבודה ישירה עם הנוער והן באמצעות ניהול והובלת צוותים חינוכיים בשטח. התוכנית מקנה לסטודנטים את הכלים המתקדמים ביותר לזיהוי מוקדם של "נורות אדומות" לצד כלים לגיבוש ויישום פתרונות רגשיים, חברתיים ולימודיים מותאמים, לגישור בין המתבגר ומשפחתו לבין המערכת ולהובלת תהליכים חינוכיים-טיפוליים ברמה המערכתית והמדינית. ההכשרה כוללת לימודים עיוניים מקיפים אודות מאפייני ההתפתחות של גיל ההתבגרות, סימני מצוקה ופוסט-טראומה, פיתוח והובלת צוותים בעבודה עם הורים, ניהול מקרה בעבודה עם נוער, עיצוב ובחירת מטרות חינוכיות בקידום נוער, היבטים רב-תרבותיים בעבודה עם נוער במצוקה, פיתוח חשיבה ביקורתית ויצירתית, סדנאות בתחומי ניהול והדרכת עובדים ועוד.

ליאת יכניץ, פרופ'ראש התוכנית

תקופת ההתבגרות הינה צומת משמעותי: מצד אחד היא מביאה הזדמנויות רבות לצמיחה אך במקביל, מאופיינת בקשיים רגשיים העלולים להוביל להתנהגויות סיכון שונות. הדבר שמתבגרים הכי זקוקים לו בצומת הזה, הוא דמות מבוגר מקצועית ומיטיבה שתהיה שם עבורם, דמות שלא רק מבינה את הקשיים איתם הם מתמודדים, אלא גם יודעת כיצד לעזור להם להתגבר עליהם, להימנע מהתנהגויות סיכון ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם. אם היית רוצה להיות הדמות הזו עבורם, להתמחות בקידום נוער ולהוביל עשייה חינוכית-טיפולית משמעותית ברמה המערכתית והמדינית – זו התכנית עבורך.

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?

מרצי התכנית הם אנשי אקדמיה מובילים במחקר ובעשייה מקצועית במסגרות חינוכיות-טיפוליות ציבוריות ופרטיות, ובעמותות מגזר שלישי.

תשובות לכל השאלות...

רוצה ללמוד אצלנו?

מתקבלים בעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה.

מידע נוסף על תנאי הקבלה ומלגות תוכלו למצוא כאן:

החלטת? קדימה להירשם!

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.