החוג לשפה ולספרות אנגלית

נעים להכיר, החוג ללימודי שפה וספרות אנגלית

בשל מעמדה כשפה גלובלית, ידע של השפה והתרבות האנגלית הוא בעל חשיבות רבה יותר מתמיד ואף יתעצם בעתיד. החוג לשפה ולספרות אנגלית במכללה האקדמית בית ברל מכיל מגוון תלמידים מרקעים שונים ומקנה להם ידע רחב ומעודכן לעידן המודרני בתחומי הבלשנות והספרות האנגלית.
ידע זה מהווה תשתית לשלל מקצועות יישומיים ומאפשר לבוגרי החוג להשתלב בתחומי תעסוקה מגוונים בארץ ובעולם. כל שיעור, הרצאה, סיור או אירוע מיוחד, מועברים בשפה האנגלית ומפתחים מיומנויות הבעה גבוהות בעל פה ובכתב, תוך לווי מקצועי של מרצים מובילים וקשובים.
בנוסף, התלמידים יכולים להשתתף בחילופי סטודנטים בחו״ל ובקורסים משותפים עם מוסדות אקדמיים בעולם בתחומי מחקר והוראה.

לימודי הבלשנות עוסקים בשאלות כגון: מהי שפה? כיצד ילדים לומדים לדבר? האם ידע לשוני טבוע במוח האנושי? מה ההבדל בין רכישת שפת אם ושפות נוספות? האם השפה שבה אנו מדברים משפיעה על האופן שבו אנו חושבים?
הלימודים כוללים הן נושאים קלאסיים והן נושאים עכשיוויים כמו: יסודות השפה האנושית, התפתחות האנגלית בדוברי שפת אם ובדוברי שפות אחרות, השפה במאה ה-21 ושפה בהקשרים בין תחומיים.
בין הקורסים המוצעים: מורפולוגיה, תחביר, סמנטיקה, התפתחות השפה הדבורה והכתובה באנגלית שפת אם, רב-לשוניות, פסיכולינגוויסטיקה, סוציולינגוויסטיקה, שפה במרחב הקיברנטי ועוד.

לימודי הספרות עוסקים בשאלות כגון: מהו הקשר בין ספרות לחיים עצמם? האם ספרות היא רק מראה המשקפת את רוח התקופה או שהיא כוח פועל בעולם ויש ביכולתה לשנות את מהלך ההיסטוריה? הלימודים כוללים נושאים כמו: פואטיקה (תורת הספרות), יצירות, מחברים, זרמים וז'אנרים ספרותיים מהמאה התשיעית ועד לעידן הדיגיטלי.
בין הקורסים המוצעים: תחנות יסוד בספרות בריטית ואמריקאית, ספרות ילדים ונוער, שייקספיר, הרומן האנגלי, שירה, דמות האישה בספרות, יצירות מופת בעולם, ספרות וגלובליזציה, פוסטהומניזם ועוד.

דוד הדר, ד"רראש החוג

אומנם מטרת המורה היא ללמד באופן הטוב ביותר את השפה המובילה בעולם התרבות, העסקים, התקשורת, האקדמיה, הפוליטיקה, המדע והטכנולוגיה, אבל אנחנו מאמינים שהדרך לא פחות חשובה. החוג לשפה ולספרות אנגלית בבית ברל יחשוף אותך לטקסטים של שייקספיר, לחקר הפמיניזם, לשאלות בנוגע להשפעות השפה על חיינו ועוד… באמצעות לימודים עדכניים, עשירים, מרתקים ומרעננים בספרות ובלשנות אנגלית, לימודים שיעניקו לך הרבה יותר מעוד תעודה.

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?

תשובות לכל השאלות...

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.