תואר שני M.Ed בייעוץ חינוכי

נעים להכיר, תוכנית לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי

היועצים והיועצות החינוכיים מתמחים בקידום הרווחה הנפשית של התלמידים והתלמידות בבית הספר. תפקידם הייחודי משלב בין היותם מעין "פרמדיקים" של בריאות הנפש בבית הספר המנהלים מצבי לחץ וחירום, לבין ליווי והובלת תהליכי סיוע ארוכי טווח. לשם כך נדרש סט ייחודי ומגוון של כלים וכישורים מקצועיים, אותם מעניקה תוכנית זו.

התוכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי במכללה האקדמית בית ברל הינה בעלת מוניטין מקצועי רב שנים וניסיון מצטבר של מעל 40 שנה. התוכנית מכשירה יועצים בעלי תפיסה מקצועית הוליסטית, הדוגלת בחשיבות הקשר בין המעגלים השונים בשדה החינוכי (כיתה, בית ספר, משפחה, קהילה) ומקנה לסטודנטים כישורים ומיומנויות נרחבות לעבודה עם התלמידים, המשפחה, הצוותים החינוכיים, ההנהלה ועם המערכת החינוכית כארגון. התוכנית מציידת את הסטודנטים בכלים ייעוציים מגוונים המשמשים אותם הן לליווי פרטני והן להובלה של תהליכיים קבוצתיים ומערכתיים מורכבים. הסטודנטים בתוכנית נהנים מהתנסות מעשית רבה ומודרכת בשטח לכל אורך התוכנית ומעבודה סדנאות מעשית בקבוצות קטנות, זאת לצד לימודים תיאורטיים מקיפים בנושאים מרתקים וביניהם: איתור ילדים בסיכון והטיפול בהם, דחייה חברתית, הנחיית קבוצות, תיאוריות בייעוץ, ערכים ועקרונות בייעוץ החינוכי, ייעוץ למשפחה, הריאיון המסייע, מנהיגות בייעוץ החינוכי, סדנאות הדרכה ועוד.

הצוות המקצועי של התוכנית כולל יועצים חינוכיים, פסיכולוגים וקרימינולוגיים מנוסים המאמינים בכל ליבם ש"הכלי המקצועי המרכזי של היועץ החינוכי הוא יכולתו להשתמש באישיותו כדי להיטיב עם האחר", ולכן הרבה מאמצים וזמן מוקדשים במהלך ההכשרה בהתפתחות האישית של הסטודנטים והסטודנטיות. השילוב בין ותק מקצועי של 40 שנה לבין התחדשות תמידית והצבת יעדים-חברתיים עדכניים, הופכת את תוכנית ההכשרה לייעוץ חינוכי במכללה האקדמית בית ברל לאחת המובילות בארץ בתחום. אנו גאים להכשיר יועצים ויועצות בעלי תשוקה עמוקה למקצוע, תוך ליווי אישי של תהליך גיבוש הזהות המקצועית שלכם ושלכן בשדה החינוכי.

הלימודים מקנים תואר שני (M.Ed) בייעוץ חינוכי.

אינה בן-אורי, ד"רראש התוכנית

לפעמים, כל מה שתלמיד או תלמידה צריכים זה מישהו שיראה אותם. מישהו שישים לב, בתוך שגרת בית הספר העמוסה, לצורך, לקושי, גדול או קטן. מישהו שילווה אותם, שיכווין את הצוות החינוכי איך להיות שם עבורם, מישהו שידע לחבר בין כל הזרועות – הסגל, ההורים, המערכת – כדי ליצור עבורם סביבה בטוחה ומצמיחה. אם היית רוצה להיות הדמות המשמעותית והייחודית הזו בבית הספר – זו התוכנית עבורך.

מי המרצים והמרצות שעומדים ללוות אותי?

סגל המרצים המשובח שלנו ייחודי בהיותו מורכב מאנשי מקצוע שמעבר להיותם אנשי אקדמיה וחוקרים מובילים, הינם אנשי מקצוע עם ניסיון מקצועי רב שנים בשדה החינוכי בשטח. הסגל מורכב מיועצים חינוכיים, פסיכולוגים וקרימינולוגיים מנוסים ומיומנים.

תשובות לכל השאלות...

רוצה ללמוד אצלנו?

מתקבלים בעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה.

מידע נוסף על תנאי הקבלה ומלגות תוכלו למצוא כאן:

החלטת? קדימה להירשם!

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.