כניסה

יעל אבסירה, ד"ר

ד"ר יעל אבסירה

דואר אלקטרוני: yaelabessira@beitberl.ac.il

תחומי הוראה, מחקר ועשייה

הוראה: היסטוריה של אירופה, היסטוריה של אפריקה, קולוניאליזם, גזענות, עוני ופיתוח, גלובליזציה, היסטוריה של אפריקה, היסטוריה של המגרב, ההגירה האפריקאית אל אירופה, עוני ופיתוח באפריקה, קולוניאליזם ופוסט-קולוניאליזם, אנתרופולוגיה של הפיתוח, הערים האפריקאיות, תולדות הגזענות.

מחקרים בעבר ועשייה: עבודות שדה במספר מדינות באפריקה, צפון אפריקה ובצרפת. חוקרת ביחידת אפריקה של המכון למחקר ע"ש הרי ס. טרומן למען קידום השלום, האוניברסיטה העברית בירושלים בנושא "עוני ורווחה ושמירת זכויות אדם באפריקה בעידן הגלובליזציה". השתתפות בכנסים בינלאומיים בצרפת, טנזניה וגרמניה.

מחקר נוכחי: עבודת שדה בטנזניה ובצרפת על נושא של עוני ומדיניות כלפי העוני. פעילה במרכז אפריקה, בתכנית הבין-אוניברסיטאית ללימודי אפריקה, אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

פרסומים אקדמיים

פרק בספר: יעל אבסירה. (יולי 2016). "אתנוגרפיה של פיתוח אורבאני באפריקה". השדות באפריקה: חוויות של מחקר והבניית ידע, עורכות רות ג'יניאו, נועה לוי ולין שלר. הוצאות פרדס.

פרסומים נוספים: יעל אבסירה (ספטמבר 2007). "פיתוח בין-לאומי והחברה האזרחית: חקר מקרה של פרויקט בתחום הפיתוח העירוני בדאר אס-סאלאם", פרסומי המכון ליחסים בינלאומיים ע"ש לאונרד דיוויס: ירושלים.

 
תודה, הבקשה נשלחה.
מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
9121*
 
9121*